Kultūra
Teātris un kino

Valmieras teātrī pirmizrāde komēdijai “Uz Akapulko, kundze!” Edmunda Freiberga režijā0

Publicitātes foto

18. oktobrī Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos franču dramaturga Īva Žamiaka komēdija “Uz Akapulko, kundze!” Edmunda Freiberga režijā. Galvenajās lomās Ieva Puķe un Imants Strads.

Stāsts ir par Natu, kas ir 20 gadus laimīgi precējusies, viņai ir uzticams vīrs, viņa ir māte mīlošam pusaudzim, viņas māsa, kura dzīvo pie viņas, beidzot precēsies. No malas raugoties, ideāla ģimene. Pēkšņi vienu rītu Natai piezvana kāds noslēpumains svešinieks ar piedāvājumu doties uz Akapulko, un tas viņai liek paskatīties uz sevi un savu dzīvi no malas.

“Par to, ka katra teātra repertuārā jābūt arī komēdijai, šķiet, nebūtu jāstrīdas. Sava vieta tai bijusi jau antīkajā, Šekspīra un Moljēra teātrī. “Uz Akapulko, kundze!” ir viena no tām elegantajām un gudrajām franču komēdijām, kurās blakus asprātībai un labam humoram ieskanas arī pa smeldzīgi liriskai un pat dramatiskai notij. Gluži kā dzīvē, “kur prieks ar bēdām kopā savērts”. Tāpat, izvēloties šo lugu, bija iespēja veltīt skaistas lomas Valmieras teātra lieliskajiem aktieriem. Paldies viņiem par kopīgo darbu,” tā izrādes režisors Edmunds Freibergs.

Franču dramaturga Īva Žamiaka (Yves Jamiaque, 1918-1987) luga “Uz Akapulko, kundze!” (“Acapulco Madame”) sarakstīta 1976. gadā un pieder pie bulvārkomēdijas žanra, kam raksturīgas salontipa lugas ar intelektuāliem, asprātīgiem dialogiem un komiski izspēlētiem pārpratumiem. Latvijā dramaturga lugas uzvestas vairākkārt. Kādreizējais Valmieras teātra aktieris un režisors Edmunds Freibergs lugu pirmo reizi iestudēja Nacionālajā teātrī 1989. gadā ar Astrīdu Kairišu un Uldi Dumpi galvenajās lomās, Valmieras teātra iestudējumā režisors galvenās lomas ir uzticējis aktieriem Ievai Puķei un Imantam Stradam. Pārējās lomās Māra Mennika, Krišjānis Salmiņš un Emīls Krūmiņš.

Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone un gaismu mākslinieks Toms Streilis.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Durbē norisināsies “Atvērtība ir vērtība” radošā darbnīca “D/z/eja”
20 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Rādīs Anšlava Eglīša lugu “Pēc kaut kā cēla, nezināma”
20 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Viens no unikālākajiem Latvijas mākslas veikumiem.” Paziņoti Purvīša balvas nominanti šā gada trešajā ceturksnī
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Jelgava un Ventspils atstātas ārpus lielo pilsētu loka. Jaunākā KARTE, kāda būs Latvija
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Latvijā ierodas Ukrainas prezidents Zelenskis ar kundzi 2
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Siltais gaiss ieplūst Latvijā: prognoze trešdienai
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Latvietis grib pats būs kungs, pats saimnieks
1 stunda
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Turcija atbildīga par kurdu slepkavošanu
1 stunda