Publicitātes foto

Valmieras teātrī pirmizrāde – Puškina “Mazās traģēdijas” 0

22. septembrī Valmieras teātra Apaļajā zālē pirmizrādi piedzīvos viesrežisora Sergeja Ščipicina oriģināla skatuves versija dižā krievu rakstnieka Aleksandra Puškina darbam “Mazās traģēdijas”, kas tapušas vienā no viņa dzīves ražīgākajiem periodiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Iestudējuma radošajā komandā apvienojušies scenogrāfs Kristaps Kramiņš, kostīmu māksliniece Elīna Valdmane un viesmākslinieki no Sanktpēterburgas – gaismu mākslinieks Aleksandrs Rjazancevs un horeogrāfe Rezeda Gajanova.
“Ar Puškina triloģiju “Mazās traģēdijas” esmu iecerējis rādīt dzīvi kā nepārtrauktu ceļojumu un piedzīvojumu, kur dzīve ir kā brīnums, kuru vajag izdzīvot maksimāli un pilnvērtīgi ar visām tajā esošajām emocijām, jūtām un kaislībām, bet pie viena nosacījuma – tam būs dots ļoti maz laika, līdzīgi kā Puškins sarakstīja šīs trīs viencēliena lugas – vienā elpas vilcienā. ”Mazās traģēdijas” esmu vēlējies iestudēt jau Tagad Valmierā ceru savus nodomus īstenot,” savās pārdomās par topošo iestudējumu dalās režisors S.Ščipicins, piebilstot, ka izrādē nozīmīga loma paredzēta dejām un mūzikai.

Izrādē piedalās aktieri: Kārlis Arnolds Avots, Elīna Dambe, Dace Everss, Kārlis Freimanis, Rihards Jakovels, Eduards Johansons, Mārtiņš Meiers, Arnolds Osis, Krišjānis Salmiņš, Elīna Vāne.

CITI ŠOBRĪD LASA

2007.gadā Sergejs Ščipicins beidzis Sanktpēterburgas Teātra mākslas akadēmijas režijas nodaļu pie Krievijas teātra režijas leģendas Ļeva Dodina. Iestudējis tādus skandalozus autorus kā Marks Rāvenhils, Vladimirs Sorokins, Robins Hodons un Leonīds Zorins. Daudzas izrādes ar panākumiem radījis gan Krievijā, gan ārpus tās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.