×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
1. septembris, 2013
Drukāt

Valmieras teātrim nepieciešams autobuss, lai varētu doties viesizrādēs

Foto - LetaFoto - Leta

Valmieras teātrim ir nepieciešams jauns autobuss, lai varētu doties viesizrādēs; Kultūras ministrija (KM) tam no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” lūdz 47,4 tūkstošus latu, par ko valdība lems otrdien.

Iepriekš šādu pieprasījumu Finanšu ministrija (FM) neatbalstīja, norādot, ka nauda, lai atrisinātu šo problēmu, jāmeklē KM budžetā.

KM skaidro, ka Valmieras Drāmas teātris ir palicis bez transporta, ar kuru tika nodrošināta iestudējumu rādīšana reģionos, vedot tos uz Vidzemes, Latgales un Kurzemes kultūras centriem, tā gadā nospēlējot ap 40 izrādēm aptuveni 10 000 skatītājiem. Arī šogad ir sastādīts plašs viesizrāžu plāns.

Teātra rīcībā ir autobuss “Mercedes Benz 410”, kas ekspluatācijā nodots 1992. gadā. Tā uzturēšanai kārtībā, lai būtu droša pārvietošanās, tiek izlietoti lieli finanšu līdzekļi. Bet 2013. gada martā veiktajā autobusa tehniskajā apskatē konstatēts, ka autobusa tehniskais stāvoklis turpmāk neļauj veikt pasažieru pārvadājumus.

FM atzinumā šā gada pavasarī tika norādīts, ka jautājums par jauna autobusa iegādi teātrim ir risināms KM esošo valsts budžetu līdzekļu ietvaros, 2013. gadā autobusu īrējot. KM uzskata, ka izdevīgām būtu autobusu pirkt. Taču ne teātrim, ne ministrijai šādas naudas neesot.

Teātris šobrīd ir spiests īrēt divus transportlīdzekļus – automašīnu, lai aizvestu dekorācijas un tehniskos darbiniekus, un autobusu, lai nodrošinātu aktieru aizvešanu uz viesizrāžu vietām un atpakaļ, kas ievērojami sadārdzina viesizrāžu izmaksas.

“Jauna autobusa iegāde būtu ekonomiski izdevīgāka, jo ilgtermiņā tiktu ietaupīti finanšu līdzekļi, kas tiek izlietoti autobusu īrējot,” uzskata KM.

Papildus finansējums teātrim nepieciešams 47 409 latu apmērā, lai iegādātos jaunu autobusu ar 19 vietām, ar kuru aktieri varētu braukt viesizrādēs, nodrošinot reģionu iedzīvotājiem pieejamību teātra mākslai, kā vienai no izglītības procesa sastāvdaļām, pamato KM.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+