×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. marts, 2013
Drukāt

Valmieras teātris plāno dibināt režisora Oļģerta Krodera fondu

foto - Letafoto - Leta

Valmieras drāmas teātris aprīļa otrajā pusē plāno dibināt režisora Oļģerta Krodera fondu, pastāstīja teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Peļņika.

Fonds tiks dibināts, lai vāktu līdzekļus režisora piemiņas vietas izveidošanai Valmierā, kā arī piešķirtu ikgadēju Krodera balvu labākajiem Valmieras teātra aktieriem, aģentūrai BNS iepriekš pavēstīja Peļņika, informējot, ka režisors ir atstājis mantojumā naudu un teātris plāno viņa dzimšanas dienā 9. augustā kādam Valmieras teātra aktierim pasniegt Krodera balvu.

Istabu, kurā režisors dzīvoja, teātris ir nolēmis to saglabāt kā Krodera istabu, tomēr pretēji iepriekš izskanējušajam plašākai publikai tā nebūs pieejama. Peļņika paskaidroja, ka istaba atrodas aktieru zonā pie grimētavām, kas nav skatītājiem pieejama.

Leģendārais latviešu teātra režisors Kroders aizgāja mūžībā 2012. gada 10. oktobrī deviņdesmit viena gada vecumā.

Kroders strādāja par režisoru Valmieras teātrī (1964‒1974 un kopš 2001), Liepājas teātrī (1959‒1964, par galveno režisoru 1974‒1989), kā arī bija Nacionālā teātra galvenais režisors (1990‒1995).

Par sasniegumiem skatuves mākslā Kroders ir uzņemts teātra “Zelta fondā”, saņēmis gan “Spēlmaņu nakts”, gan Ministru kabineta balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā, Eduarda Smiļģa balvu, kā arī Triju Zvaigžņu ordeni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+