×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. jūnijs, 2012
Drukāt

Valmieras teātris sezonu noslēdz ar “Līgavu bez pūra”

ReklāmfotoReklāmfoto

Valmieras Drāmas teātris sezonu noslēdz ar klasiku – Aleksandra Ostrovska lugas “Līgava bez pūra” iestudējumu latviešu režijas vecmeistara Oļģerta Krodera vadībā.

 

Taču dzīvesstāsts nevar beigties laimīgi, jo savā ceļā Larisa sastop vien tādus vīriešus, kuriem mīlestība ir tikpat svarīga kā nauda.

“Liekas, it kā luga būtu rakstīta šodienas Latvijā, rādot sabiedrību, kurā galvenā vērtība ir nauda. Mēs katrs tai esam pakļauti visdažādākajos veidos,” vaicāts par lugas izvēli jaunajai izrādei, atbild režisors O. Kroders, tūlīt arī pastāstīdams, ka patiesībā šī nemaz nav pirmā reize, strādājot ar šo materiālu. Pirmais O. Krodera “Līgavas bez pūra” iestudējums bija tieši pirms 30 gadiem Liepājas teātrī. Bet atgriezties pie lugas režisoru mudinājusi tolaik liegtā iespēja brīvi strādāt ar materiālu, liekot Larisu atainot ideoloģiskā gaismā – kā naidīgā kapitālisma žņaugu iznīcinātu upuri.

“Pēc 30 gadiem es tomēr gribu skatītājiem parādīt, ka Larisa lielā mērā pati izvēlas būt pērkama sieviete. Viņa tiecas pēc šīs saldās dzīves, ko vēl pastiprina mātes pamudinājumi saistīties ar turīgiem vīriešiem un gūt no tā labumu. Manuprāt, autors gribējis parādīt, ka Larisa pati saprot, ka šī saldā dzīve un mīlestība kā tādai laimīgai dāmai, – tas vienkārši nav iespējams,” saka režisors, atzīstot, ka materiāls ir sarežģīts un no aktieriem prasa daudz darba un meistarības.

Savukārt par to, ka šī nav no izrādēm, kurā ietverti eksperimenti un darbība pārnesta uz mūsdienu situāciju, liecina iestudējuma pieteikums. Tajā teikts, ka “Līgava bez pūra” ir sens notikums klasiskā stilā 2 daļās”.

 

“Mani neinteresē dažādi pekstiņi, kas skatītājam liek brīnīties par to, ko tad nu jaunu režisors izdomājis, bet emocionālajā līmenī no tā visa ne silts, ne auksts,” viedokli pauž O. Kroders, kuram pašas svarīgākās ir garīgās vērtības. Kroderaprāt, tās diemžēl mūsdienu sabiedrībā ārkārtīgi bieži tiek nostumtas malā, cilvēkiem tiecoties pēc ērtākas un vieglākas dzīves.

 

“Līgava bez pūra” šosezon ir jau otrais O. Krodera iestudējums Valmieras Drāmas teātrī. Rudenī, kad režisors vēl svinēja savu deviņdesmito jubilejas gadu, pirmizrādi piedzīvoja Tenesija Viljamsa “Orfejs pazemē”.

Pavisam savā 89. sezonā Valmieras drāmas teātris piedzīvojis astoņus jauniestudējumus.

 

Uzziņa

Izrādes režisors – Oļģerts Kroders

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa

Gaismu mākslinieks – Igors Kapustins (Igaunija)

Lomās: Ieva Puķe, Dace Eversa, Ilze Pukinska, Krišjānis Salmiņš, Agris Māsēns, Imants Strads, Aigars Apinis, Rihards Jakovels vai Mārtiņš Lūsis, Juris Laviņš, Ģirts Rāviņš, Ivars Vanags, Regīna Devīte

Pavisam Latvijā Larisas lomu ir spēlējušas četras aktrises – Velta Līne (1948), Indra Briķe (1982), Līga Vītiņa (2005) un Ieva Puķe (2012).

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+