Kultūra
Māksla

Valmieras Vasaras teātra festivālam – pašam sava pilsēta0

Publicitātes foto

Valmieru pārvērtīs vasaras teātra festivāls, kas, kā ierasts, piedāvās plašu programmu. Festivālu piektdien, 3. augustā, plkst. 16 atklās, sadarbībā ar biedrības “Staro 100” festivālu “Latvijas Goda aplis” iededzot ugunskuru un atverot oficiālo festivāla pilsētu.

Pasākumā tiks iecelti arī Goda saimnieki, kuri simboliski būs ugunskura sargātāji, un notiks grupas “7 dēli” koncerts. Visi pasākumi festivāla pilsētā būs bez maksas.

Festivāla pilsēta ir jaunums – to starptautiskā īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides plānošanas vasaras skolā “FestivaL’and” dalībnieki no Meksikas, Korejas, Spānijas, Ungārijas, Latvijas un citām valstīm starptautiskas mentoru komandas vadībā izstrādāja idejas, plānoja un izveidoja Valmieras vasaras teātra festivāla centru jeb pilsētu.

Pats Valmieras Vasaras festivāls, kas risinās nedēļas nogalē no 3. līdz 5. augustam, notiks jau trešo reizi, kā ierasts, izrādes uzvedot neierastās pilsētvides vietās – rūpnieciskā teritorijā, senā lopu laidarā, mežā, tukšā baseinā un citviet.

Šogad festivāls sarūpējis līdz šim plašāko izrāžu piedāvājumu – pirmizrādes piedzīvos gan lielās formas darbi, gan mūzikas teātris, būs arī vairāki iestudējumi bērniem un ģimenēm, laikmetīgā opera – kopā vismaz desmit dažādi nosaukumi.

Jau no 2. augusta plkst. 22 sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kinofestivālu apmeklētājiem tiks piedāvāti brīvdabas kino seansi – viena īsfilma un pilnmetrāžas filma ik vakarus. Auditorijai būs iespēja atklāt kino no valstīm, kas, tāpat kā Latvijā, šogad atzīmē simtgadi – Lietuvas, Igaunijas un Polijas, kā arī Somijas, kas gadsimta jubileju atzīmēja pērn. Šo darbu vidū ir eklektiskas animācijas filmas un krāšņi piedzīvojumu stāsti.

3. augustā pēc oficiālās atklāšanas un grupas “7 dēli” koncerta festivāla pilsētā notiks dažādas aktivitātes, par kurām rūpēsies Valmieras teātra aktieris Pauls Iklāvs ar komandu, plkst. 21 uz Latvijas Goda apļa skatuves notiks ugunskura vakars ar mūziķi Renāru Veličko, bet plkst. 22 sāksies Brīvdabas kino vakars ar īsfilmu “Uz veselību!” un ģimenes piedzīvojumu drāmu “Aiz zilajām durvīm”, ko nodrošina Polijas Republikas vēstniecība Latvijā.

4. un 5. augustā plkst. 11 festivāla pilsētā kopā ar aktrisēm Alisi Danovsku un Elīnu Hanzenu būs iespēja piedalīties rīta vingrošanā, plkst. 14 turpat notiks radošas, izzinošas un sportiskas aktivitātes visai ģimenei “Skauti ienāk pilsētā”, plkst. 21 uz Latvijas Goda apļa skatuves 4. augustā uzstāsies aktieri Ģirts Rāviņš un Mārtiņš Liepa, bet 5. augustā – Mikus Frišfelds. Brīvdabas kinoprogrammā 4. augustā plkst. 22 īsfilma “Trokšņotājs” un vēsturiska drāma “Paukotājs”, savukārt 5. augustā – īsfilma “Manivalds” un vēsturiskā drāma “Senekas diena”.

LA.lv