×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
5. oktobris, 2016
Drukāt

Valmieras vecākā iedzīvotāja ir 102 gadus vecā Rozālijas kundze (1)

Foto - Valmieras domeFoto - Valmieras dome

Trešdien, 5.oktobrī, 102.dzimšanas dienu atzīmē Valmieras vecākā iedzīvotāja Rozālija Komele.

Ievērojamās dzimšanas dienas rītā Rozālijas kundzi devās sveikt Valmieras domes pārstāvji, dāvājot kundzei kūku un ziedus. Kundzei pienākas arī 72 eiro naudas pabalstu, kā to paredz pilsētas saistošie noteikumi.

Rozālija Komele dzimusi 1914.gadā, augusi četru bērnu ģimenē. Savās jaunības dienās un spēka gados dzīvojusi Balvu pusē, bet jau vairāk nekā 30 gadu kundze dzīvo Valmierā. Bagātā mūža laikā izaudzinājusi divas meitas, kuras atzīst, ka agrāk viņu māmiņa darījusi tos smagākos darbus, strādājot gan savā, gan palīdzot uzturēt citu saimniecības. Uz Valmieru kundze pārcēlās kopā ar savu vīru, jo darbi saimniecībā bija kļuvuši par grūtu, pasliktinoties veselībai, turklāt šeit dzīvoja abu meitas.

Valmierā Rozālijas kundze nav vadījusi darba gadus, toties kopa dārziņu un māju, kā arī rūpējās par saviem mīļajiem. Kopš vīrs aizgājis aizsaulē, kundze dzīvo pie savas meitas. Abas meitas stāsta, ka kundze skatās televizoru un lasa žurnālus, lai gan iecienītās nodarbes kļūst arvien grūtāk realizējamas. Tāpat viņa labprāt kavējas savās jaunības dienu atmiņās un piedzīvojumos, daloties tajos ar savām meitām, kā arī sniedzot padomus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dome izkašāja no seifa pēdējos 72 ērō , 27 ērōcentus atstāja sēklai . Ja nu vēl kādam ievajagās …
    Varēja tak tantukam iešķiebt 102 , jeb torte bija ierēķināta ?
    Tantai labi turēt gadu nastu un smaidīt !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+