×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. decembris, 2014
Drukāt

Valmieras Ziemassvētku tirdziņā zīlēs un ies budēļos

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 13. decembrī no plkst. 10 līdz 15 Valmieras rātslaukumā un vecpilsētas teritorijā norisināsies tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš, kurā paralēli tirgošanās kņadai notiks Ziemas saulgriežu tradīcijas un rituāli, portāls LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Plkst. 10 sāksies putnu barotavu gatavošanas darbnīca, kuras laikā ornitologs Jānis Brikmanis interesentiem pastāstīs arī, kā pareizi uzņemties rūpes par putnu barošanu aukstajā gada periodā.

Savukārt plkst. 12 kopā ar folkloras kopu “Putni” un tradīciju kopu “Griezes” būs iespēja piedalīties Ziemas saulgriežu rituālos. Piemēram, uguns rituālā tiks sadedzinātas gada laikā uzkrātās sliktās lietas, zīlēšana, dziesmas un rotaļas, bluķa vilkšana, lai Valmierai un valmieriešiem vairotu labo un piesauktu veiksmi, kā arī iešana ķekatās.

Valmiermuižas saime aicinās ģimenes garšot dabīgo iesala dzērienu “Zelta Zirgs”, kas tapis par godu latviešu multfilmai “Zelta Zirgs” pēc Raiņa lugas motīviem, savukārt bērniem būs iespēja izzināt labību un izkrāsot multfilmas “Zelta Zirgs” oriģinālzīmējumus, portālam pastāstīja domes sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane.

Ziemassvētku tirdziņā, kā ierasts, tirgotāji būs sarūpējuši medus podus, svaigi ceptu maizi, kūpinājumus, svaigas un žāvētas ogas, dažādus sierus, piparkūkas, mājas vīnus un citus našķus. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja atrast skaistas un noderīgas Ziemassvētku dāvanas, piemēram, dažādus adījumus un ādas izstrādājumus, sveces, pinumus un koka grebumus, amatnieku kalumus, rotas un citus darinājumus, kas atbildīs jebkura gaumei. Kopumā tirdziņam pašreiz pieteikušies 80 tirgotāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+