Kultūra
Mūzika un deja

Valmieriešus priecēs TDA “Gauja”, Rēzeknē Latgales dejotājus pulcēs “Dziga”0


Rēzeknē Latgales dejotājus pulcēs “Dziga”.
Rēzeknē Latgales dejotājus pulcēs “Dziga”.
Publicitātes foto

Valmieras Kultūras centrā notiks skatītāju jau iemīļotais tautas deju ansambļa “Gauja” koncerts “Dejai tāda dvēselīte”, LA.lv uzzināja kultūras centrā.

Šāds deju koncerts norisināsies jau sesto gadu un, kā stāsta koncerta režisore Līga Gacka, šoreiz skatītāji ir aicināti kopā ar dejotājiem doties dejas dvēselītes meklējumos: “Šajā ceļojumā dosimies kopā ar bērnu, pasaules atklājēju, lai noskaidrotu, kāda ir dejas un tās dvēseles valoda. Ko tā stāsta? Ko tā māca?”

Koncertā dejas dvēselīti meklēs un deju soļos griezīsies TDA “Gatve”, TDA “Diždancis”, TDA “Teiksma” un TDA “Līgo”, kā arī vidējās paaudzes deju kolektīvi (VPDK) “Teiksma”, VPDK “Līgo”, VPDK “Gatve – otrā iespēja”, VPDK “Gauja” un deju kolektīvs “Gauja FIX”.

Kā stāsta TDA “Gauja” mākslinieciskie vadītāji Evita Kaķīte-Brasa un Artis Mellups, koncerta pirmajā daļā dejotāji izdejos “zelta fonda” repertuāru par godu mūsu valsts svētkiem, savukārt otrajā daļā, kā jau kārtīgiem dejotājiem pienākas, rībinās skatuves dēļus jestrākos deju soļos.

Koncerts sāksies sestdien, 9. novembrī, plkst. 17. Ieejas biļetes cena: 4-6 eiro.

Rēzeknes deju kopa “Dziga” Rēzeknes kultūras namā pulcēs kopā vairāk nekā simt dejotājus tautas deju koncertā “Lobs ar lobu”, LA.lv uzzināja kultūras namā.

Tautas deju koncertā “Lobs ar lobu” skatītājus priecēs gan tautas deju programma, gan sešu tautas deju oriģinālhoreogrāfiju pirmizrāde, ko veidojis horeogrāfs un Vispārējo latviešu Deju svētku virsvadītājs Ilmārs Dreļs.

Piedalās Rēzeknes kapela “Dziga”, bērnu deju kolektīvs “Dziguči”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dziga”, Vērēmu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kūzuls”, Daugavpils LKC deju kolektīvs “Laismeņa”, Preiļu KC deju kolektīvs “Tālderi”, Balvu KC deju kopa “Nebēda” un Viļānu deju kopa “Kūmys”.

Koncerts sestdien, 9. novembrī, sākums plkst. 17. Ieeja koncertā – brīva.

LA.lv