×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2014
Drukāt

Valmiermuižā ielīgos kopā ar “Saulgriezi 2014”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gada garākajā dienā un īsākajā naktī, 21. jūnijā, pie Valmiermuižas alus darītavas lielus un mazus Jāņa bērnus aicina uz latvisku ielīgošanu “Saulgriezis 2014” ar gardumu tirdziņu, Jāņu tradīciju skolu, mielošanos un etno mūzikas koncertu mūsdienīgās skaņās, vēsta Valmieras domes sabiedrisko attiecibu speciāliste Laura Moča.

Vakara koncertā no plkst. 19 parkā pie Valmiermuižas alus darītavas kā pirmie parku pieskandinās Liepājas postfolka grupa “Zari”, kuri būs sarūpējuši vasaras saulgriežu koncertprogrammu, tajā savienojot seno tautasdziesmu melodijas ar mūsdienu ritmiem un sajūtu vibrācijām. “Grupa spēlē postfolku, kuru papildina ar daudzbalsīgu dziedāšanu, aicinot ikvienu klausītāju uz senāko latviešu kultūras un pasaules uztveres slāni paraudzīties kā uz joprojām aktuālu, interesantu un uzmanības vērtu”, stāsta grupas pārstāve Aija Fedorova.

Tam sekos rībinošā latgaļu folkmetāla grupa “Green novice”. “Mēs priecēsim klausītājus ar smagiem tautiskiem rifiem, kā arī pārsteigsim ar jestrām dzīru dziesmām! Šis noteikti būs lielākais notikums pēc Green Novice albuma “Padebeši” prezentācijas koncerta šā gada martā. Mēs esam nedaudz satraukti, bet apsolām, ka priekšnesums sniegs gan muzikālu, gan vizuālu baudījumu,” stāsta grupas vokālists Alvis Bernārs.

Pirms maģiskās nakts iestāšanās, kopā ar Valmiermuižas saimi saulriets tiks sveikts ar ritmiskām kompozīcijām jeb perkusijām apvienības “Pulsa efekts” izpildījumā, ritmus apvienojot ar uguns žonglieru veiklību, kas gada īsāko nakti ļaus sagaidīt mūsdienīgā garā.

Turpinājumā ikviens varēs mesties llatviskajos dančos, kuriem deju soļus ierādīs un mūziku piespēlēs Rīgas danču kluba kapela “K.Ef.iR”. Grupas akardeonists Rolands Zelčs vēsta: “Iepriekšējo reizi grupa Valmiermuižā uzstājās rudens ražas svētkos 2012. gada nogalē. Šogad saulgriežu nakts maģijas brīnums būs grupas biedru atkalapvienošanās kopīgā saspēlē, kas aizvedīs dejotājus, klausītājus un skatītājus saulgriežu nakts dančos pretī īsākās nakts saullēktam.”

Valmiermuižā atgriezīsies arī folkgrupa “Māsas Dimantas” ar krāšņu un kuplu skanējumu. “Vasaras saulgriežu laiks ir brīnumains un maģijas pilns, mēs – māsas Dimantas – to svinam ar Jāņuzāļu lasīšanu, vainagu pīšanu, dančiem, apdziedāšanos un peldēm rasā rītausmā. Mēs priecājamies par iespēju saulgriežus pavadīt draugu pulkā, dancojot, dziedot un svinot tos Valmiermuižā – vietā, kur ik mirkli var smelties labas emocijas, un baudīt Jāņu gardumus,” domās dalās mūziķe Laima Dimanta.

Rītausmu izturīgākie Valmiermuižā sagaidīs kopā ar postfolka grupu “Laiksne”, kura Valmiermuižā viesosies nu jau trešo reizi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+