Laukos
Bizness

“Valmiermuižas alus” šogad strauji kāpinājis apgrozījumu0

Publicitātes foto.

Alus darītava AS “Valmiermuižas alus” šā gada pirmajos četros mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgu laiku pērn kāpinājusi apgrozījumu par 13%, bet pārdotā alus apjoms palielinājies par 5%, informēja uzņēmumā.

“Valmiermuižas” alus darītavā no 2018.gada janvāra līdz aprīlim izbrūvēti 575 857 litri alus, bet apgrozījums sasniedzis 1,304 miljonus eiro. Īpaši veiksmīgs bijis aprīlis, kad pārdotā alus litru apjoms audzis par 15% un apgrozījums – par 26%, salīdzinot ar 2017.gada aprīļa rezultātiem.

Kopumā “Valmiermuižas alus” auditētais apgrozījums 2017.gadā ir 4,605 miljoni eiro, bet auditētā peļņa sasniedza 136 007 eiro. Pērn 500 000 eiro ieguldīti jaunu garšu radīšanā, tādēļ jau 2018. gada rudenī Valmiermuižā tiks atklāts mikrobrūzis jeb alus darbnīca. Tur varēs izbrūvēt mazākas alus partijas ar atšķirīgākām un vairāk nišas tirgum piemērotām garšām.

Kā norādīja “Valmiermuižas alus” saimnieks Aigars Ruņģis, uzņēmuma mērķi pēdējo deviņu gadu garumā ir nemainīgi – kvalitāte un alus baudīšanas kultūras attīstība Latvijā. “Apgrozījuma pieaugums daļēji saistāms arī ar nesenajām izmaiņām tirgū. Savukārt pieprasījuma pieaugums ir apliecinājums, ka mēs kā mazs brūzis ejam pareizo ceļu – augt kvalitātes un garšas bagātības virzienā,” teica Ruņģis.

“Valmiermuižas alus” starp mazajām Latvijas alus darītavām ir arī eksporta līderis – pērn par 65% audzis eksportētā alus litru apjoms, kas jau ieņem desmito daļu no kopējā izbrūvētā alus apjoma.

“Šogad plānojam eksporta daļu palielināt līdz 20% un aktīvi nesam mūsu alus garšu kodu pasaulē. Lielākais darbs tiek ieguldīts, lai ar Valmiermuižas alus garšām iepazīstinātu kaimiņus Lietuvā, kur eksporta apjoms pieaudzis par 330%”, atzina Ruņģis.

Turpinās arī Valmiermuižas alus garšu klāsta papildināšana. Šogad alus baudītājiem tiek piedāvāts seno iesalu alus – “Tumšais dūmalus” un jaunais “Klona alus” ar pēc senču metodes darītu iesalu, ko gatavo uz īpaša klona grīdas kā sendienās. Tāpat iecienītajam gaišā alus kokteilim ar plūškoka garšu “Frišs” radīta jauna garša, kas ir tumšā alus kokteilis ar ķiršu zelteri un šokolādi.

Kā ziņots, “Valmiermuižas alus” 2016.gadā strādāja ar 4,226 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 31% un bija 182 896 eiro.

“Valmiermuižas alus” reģistrēts 2005.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 396 691 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ar 100% kapitāldaļu ir SIA “Valmiermuižas ieguldījumu fonds”. Savukārt 60% “Valmiermuižas ieguldījumu fonda” daļu pieder Aigaram Ruņģim, 24% – Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenverwaltungs AG” (ILAG), bet 16% – Vācijas uzņēmumam “Thinkflink GmbH”.

LA.lv