Mobilā versija
+0.2°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
22. janvāris, 2014
Drukāt

“Valmiermuižas alus” teju dubulto apgrozījumu; prioritātes – porteris, iesala dzēriens un eksports

Valmiermuiza

Pērn SIA “Valmiermuižas alus” par 47% kāpināja apgrozījumu, sasniedzot 2,49 miljonus eiro salīdzinājumā ar 1,69 miljonu eiro rādītāju 2012.gadā. Savukārt kā šā gada prioritātes tiek definētas portera zīmola attīstība, iesala dzēriena ražošana un eksports uz Igauniju, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja uzņēmuma līdzīpašnieks Aigars Ruņģis.
Pagājušajā gadā “Valmiermuižas alus” realizēja 1,46 miljonus litru alus, kas ir par 40% vairāk nekā 2012.gadā, kad tika realizēti 1,04 miljoni litru alus.
Kā norādīja Ruņģis, pagājušā gada prioritāte bijusi tumšā alus segments, kura attīstībā ieguldīts viens miljons eiro.
“Tumšā alus segmentā esam sasnieguši vislielāko izaugsmi. 2013.gadā tumšā alus sortimenta pārdošanas apjoms pieauga par 158%, pārdodot 1,66 miljonus litru tumšā alus, kamēr 2012.gadā pārdevām 66 590 litrus tumšā alus,” atzina Ruņģis.
Tāpat viņš norādīja, ka šā gada prioritāte būs porteris, iesala dzērieni un eksporta paplašināšana.
“Līdzās pagājušajā gadā izveidotajai šķirnei “Valmiermuižas Proves porteris No.1” patlaban tiek strādāts pie “Proves portera No.2″, ko plānots nodot plašākai vērtēšanai šā gada rudenī. Līdz gada beigām plānots izbrūvēt vēl trīs dažādas portera receptes. Tā recepte, kas iegūs visaugstāko alus cienītāju novērtējumu, tiks iekļauta uzņēmuma produkcijas pastāvīgajā sortimentā,” sacīja uzņēmējs.
Savukārt iesala iekārtās plānots ieguldīt 250 000 eiro, pirmos dzērienus tirdzniecībā piegādājot vasaras sākumā.
“Otrā prioritāte pēc portera ir ieguldīt iesala dzērienu izveidē. Eiropā mazajās alus darītavās atzīta prakse ir papildināt piedāvājumu ar bezalkoholiskiem iesala dzērieniem. Tiek plānots veidot dzērienus gardēžiem, uzsverot dabiskas garšas buķetes un augsto kvalitāti. Pirmajā pusgadā tiks ieguldīti 250 000 eiro iesala dzērienu iekārtās, lai pirmos dzērienus varētu piedāvāt šīs vasaras sākumā,” sacīja uzņēmējs.
Kā trešā prioritāte 2014.gadā tiek definēta eksporta attīstīšana uz Igauniju. Pērn eksports uz Igauniju veidojis 1% no kopējā “Valmiermuižas alus” darītavas pārdošanas apjoma, šogad plānots palielināt eksporta īpatsvaru līdz 5%, sacīja Ruņģis.
Kā ziņots, “Valmiermuižas alus” reģistrēts 2005.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 981 600 latu. “Valmiermuižas alus” īpašnieks ar 100% kapitāldaļu ir SIA “Valmiermuižas ieguldījumu fonds”. 60% fonda daļu pieder Ruņģim, bet 24% – Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenverwaltungs AG” (ILAG) un 16% – Austrijas uzņēmumam “Alcor”.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+