×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. decembris, 2016
Drukāt

Valodas sardzē (3)

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Valsts valodas centra jaunie sabiedriskie palīgi Viktors Šeskens un Jūlija Maizīte līdzdarbības līgumu parakstīšanas pasākumā.

Vakar Valsts valodas centra (VVC) 16 sabiedrisko palīgu komandai pievienojās vēl 11. Jaunie palīgi parakstīja līdzdarbības līgumus ar VVC un saņēma apliecības. Jaunie sabiedriskie palīgi uzsāk pildīt savus uzdevumus dažādās Latvijas pilsētās. VVC sabiedrisko palīgu institūts tika izveidots ar mērķi sekmēt latviešu valodas saglabāšanu, aizsardzību un attīstību. Palīgu funkcijās ietilpst publiskās informācijas tekstu izvērtēšana atbilstoši latviešu literārās valodas normām un ieteikumu sniegšana neatbilstību novēršanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. iekļaut darbinieku novērtēšanas sistēmā iekļaut valsts valodas prasmju vērtēšanu ar TESTU PIRMS TĀS. Tas pats, pieņemot darbā. Kā var būt, ka skolās par rezentāciju, pilnu ar kļūdām izpelnās augstu vērtējumu?!
    Nav pieļaujams, ka pilsoņiem jābrauc meklēt darbu ārzemēs, bet nepilsoņi, nezinot valsts valodu, mierīgi strādā valsts iestādēs un citur. Atveriet taču acis!

  2. Man nav saprotama VVC u.c. aKTĪVISTU DARBĪBA itkā par valsts val.aizstāvību.Jāsāk ar pamatu pamatiem,t.i., ar pašu bāleliņiem no politspices.Jau pats prezidents spļauj virsū Satversmei,kur rakstīts,ka VALSTS !!! val.ir LATVIEŠU val.Nosauciet valsti kur prezidents u,c,politiķi ar SAVAS valsts žurnālistiem runā okupantu val.???KAPĒC cittautietim jārunā valsts val.,ja to NEDARA prezidents utt?KAPĒC VVC ļauj krieviem sarunvalodā tulkot ĪPAŠVĀRDUS krieviski? Piem.Melngalvju nams,Doma lauk.utt.?Piesedzas ar mistiskām večām kuras nespēj iemācīties valodu.25 gadu laikā ???Papētiet kā runā paši Saeimas deputāti no SC arī pēc 25 gadiem!!!Vējonim vēders sāp par krieviem kas itkā nejūtas kā mājās!!!Bet kapēc Vējoni?UN KĀ JŪTOS ES Rīgā ,Rēzeknē utt.?Ar tādu attieksmi arī pēc gadsimta krievs brēks par divvalodību.KAD ES varēšu justies Latvijā kā mājās???Mēs jau atkal esam valodas ziņā kā 1991.g.KAPĒC bija Atmoda,neatkarība utt.?Mans radinieks bija SPIESTS atstāt Tēvzemi,jo neatrada darbu bez okupantu val.SAVĀ !!!!tēvijā.KUR vēl ir kas tik absurds ????

  3. Vai tiešām neviens no Valodas centra ar visiem palīgiem nedzird, cik nepareiza tiek popularizēta latviešu valoda Radio 1 reklāma:” Nu tas ir bišķiņ savādāk…..”2 nepareizi lietoti vārdi pēc kārtas. šo reklāmu klausās ne tikai pareizas valodas lietotāji, bet arī bērni un cittautieši, kuri to pieņem par normu.

Draugiem Facebook Twitter Google+