×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. februāris, 2016
Drukāt

Valodas skolotāja: Izskatās, ka bēgļi ir labi iejutušies (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Uz Latviju pārvestie bēgļi mūsu valstī ir labi iejutušies, šādu viedokli šorīt LNT pauda Latviešu valodas aģentūra metodiķe Ērika Pičukāne, kura sākusi patvēruma meklētājiem mācīt latviešu valodu.

Pičukānei pirmajās nodarbībās šķitis, ka bēgļi jūtas labi, neesot bijusi sajūta, ka viņi būtu ļoti nobijušies, tomēr pedagoģe pieļauj, ka atvērtība ir tikai nacionālā īpatnība.

Pirmie patvēruma meklētāji ir ļoti atvērti apgūt latviešu valodu, stāstīja Pičukāne, atzīmējot, ka nav arī tā, ka viņi neko nezinātu par Latviju.

Mācību mērķis esot sniegt patvēruma meklētājiem iespējas elementārā līmenī sarunāties, pastāstīt par sevi u.tml.

Jau ziņots, ka 5.februārī vēlu vakarā no Grieķijas Latvijā nogādāti pirmie patvēruma meklētāji – pārvietotas sešas personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība saskaņā ar Eiropas Savienības pārvietošanas programmu.

Sīriešu ģimenē Latvijā ieradušies divi pirmsskolas vecuma bērni, savukārt eritriešu ģimenei bērns palicis Eritrejā. Gadījumā, ja šai ģimenei tiks piešķirts bēgļu statuss, būs iespēja risināt jautājumu par ģimenes apvienošanu.

Personas ieradās Latvijā vēlā piektdienas vakarā, neilgi pirms pusnakts, un nogādātas Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos.

Latvija divu gadu laikā ir apņēmusies no Grieķijas un Itālijas uzņemt 531 patvēruma meklētāju, kas sākotnēji uzturēsies Muceniekos. Neraugoties uz šo patvēruma meklētāju uzņemšanu, Latvijā, šķērsojot valsts austrumu robežu, ikdienā iekļūst nelegālie imigranti, no kuriem daļa pieprasa patvērumu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. No Sīrijas ir ieradušies bijušais drēbnieks-apģērbu dizaineris ar sievu, bijušo medmāsiņu. No Eritrejas bij. viesnīcas menedžeris, sieva friziere. Tātad mūsu zeltenes vīrieši izvaros, friziere nogriezīs galvas, medmāsiņa indēs, bērneļi spridzinās . Attopieties, pustrakie !

  • sievas taču esot amalfabētes un viņe esot pirmā skolotāja un tamdēļšis priecīgas mācās, no skolotājas vārdiem vārdiem, un kurš tagt mānās?

 2. Tas tikai pats sakums, Atbildēt

  bus jauni Merkeles majasdarbi un Junkera solidaritates pienakumi, kurus musmaju paklausigie sunisi metisies izpildit. Vel bus tukstosiem musulmanu “beglu” brali, masas, omkoli, tantes … kuri velesies “apvienot” gimenes…

 3. Tās ir sieviešu apspiestības simbols, ar reliģiju tam nav nekāda sakara.

 4. Kādi naivi meli 😀

 5. Eritrejā ir karš?

 6. Ir vērts paskatīties šo kampiedervalsts.lv
  Beidzot ir iespēja pašam piedalīties mūsu visu nākotnes veidošanā.

 7. Slikta ziņa.

Draugiem Facebook Twitter Google+