×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Valodnieki elektroniskās uzraudzības aproci iesaka saukt par probācijas kājsprādzi (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Elektroniskā uzraudzība izpaužas kā notiesātā ķermenim piestiprināta ierīce (aproce ap potīti). Tā raida signālu uztvērējam, kas pieslēgts likumpārkāpēja dzīvesvietā. Tas savukārt tālāk noraida signālu monitoringa centram, ļaujot redzēt, vai noziedznieks atrodas savā dzīvesvietā. Gadījumā, ja notiesātais pārkāps pirmstermiņa atbrīvošanas noteikumus (piemēram, noteiktajā laikā neatrodas majā), viņam nāksies atgriezties cietumā.

Atsevišķu probācijas klientu uzraudzībā pielietoto elektronisko ierīci, kuru līdz šim publiskajā telpā bija ierasts dēvēt par elektronisko aproci, valodnieki iesaka turpmāk saukt par probācijas kājsprādzi.

Par to liecina Valsts valodas centra (VVC) Latviešu valodas ekspertu komisijas 10.februārī pieņemtais lēmums, kas šodien publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Minētais lēmums pieņemts vienprātīgi.

Tāpat 10.februārī VVC Latviešu valodas ekspertu komisija spriedusi, kā latviski pareizi būtu saucams peintbolam līdzīgs komandu sporta veids jeb militārās simulācijas sports, kurā lieto kaujas ieroču kopijas, kas tiek pildītas ar baltām, cietām plastmasas bumbiņām 6-8 milimetru diametrā. Angļu valodā to sauc par “strikeball”, kā arī par “airsoft”.

Komisija vienbalsīgi nolēmusi minētajam sporta veidam ieteikt latvisko nosaukumu “straikbols”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Un kāpēc nevar vienkārši saukt par elektronisko sprādzi?! Kur un ap ko to liek un kāpēc jau tā kā būtu skaidrs, jeb skaidrojums vajadzīgs pašai “apdāvinātajai” probācijai! Nē nu nauda jau kaut kā jāatpelna…

  2. Mīļie, Valodnieki! Kas ir “probācija”? Vai šim vārdam nav latviska tulkojuma?

Draugiem Facebook Twitter Google+