×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. maijs, 2016
Drukāt

Valpurģu nakts LVM dabas parkā Tērvetē pulcina rekordlielu apmeklētāju skaitu (2)

Foto - mammadaba.lvFoto - mammadaba.lv

Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē ar līksmu prieku pavadīts gada iecienītākais pasākums – Valpurģu nakts jeb Pasaku meža nakts svētki. LVM dabas parkā Tērvetē 30.aprīlī baudīt naksnīgo mežu ieradās ģimenes ar bērniem, romantiķi un nemiera gari, dabas draugi un pat skolēnu klašu kolektīvi, kuriem sirdis alka pēc neierastā. Šogad jau desmito gadu svētki notika nu jau trīs parka daļās, pasakainajam mežam pulcinot rekordlielu apmeklētāju skaitu – vairāk nekā 5,5 tūkstošus.

Krēslai tuvojoties, ģimenes ar mazuļiem, dabas draugi un citi interesenti Rūķīšu mežā veica priekšdarbus mazā Valpurģa sumināšanai. Vispirms ikviens tika aicināts doties Dobeles 181. skautu vienības veidotajā sporta trasē. Svētku viesiem bija iespēja izmēģināt spēkus jubilāra sumināšanā, 10 reizes metot gaisā mošķīšus, Valpurģīša draugus. Arī apsveikumu dienas gaviļniekam varēja sagatavot, iesienot kādu ziedu vai priežu čiekuriņu jubilejas diegos, un iesēsties jubilāra dzimšanas dienas krēslā, lai laime un prieks laba vēlētājam seko ik uz soļa. Valpurģītim vēl vakara saules staros tika cepta svētku kūka ar bīdeļu miltiem Čučumuižas dziesmu un mūzikas pavadībā. Un cik gan liels bija svētku viesu pārsteigums un prieks, redzot pašu Valpurģīti skrienam pa Tērvetes koka skatu torņa sienām, sveicinot savus dzimšanas dienas viesus! Svinības Rūķīšu mežā noslēdza svētku salūts, kas no tradicionālās uguņošanas atšķīrās ar iespaidīgu dūmu un zvaigžņu deju.

Ar Valpurģīša sveicieniem jau nekas nebeidzās – Pasaku meža dzīlēs nakts stundā savas dejas dejoja Sila raganiņas, velliņi, pārbaudot svētku viesu veiklību. Runcis Balzirio un lapsa Alise sargāja Zelta bedri, kurā ne visi varēja atrast savu zelta gabaliņu. Savukārt šamaņi, ugunskura liesmu gaismā, aizbungoja sliktās domas un vēlēja saticīgu dzīvošanu. Beidzot Pasaku mežā varēja sastapt arī Zaķi, kurš Sila raganiņām ikdienā dāsni dāvā spiras. Pasaku meža Zaķa spiras, nonākušas bērnu rokās, pārtapa gardā šokolādes konfektē.

Līdzās esošajā Atrakciju laukumā valdīja ne mazāka jautrība ar teātra studiju “Savējiem” un nervus kutinošs uguns šovu ar Guntu Tomsoni un Sanitu Deksni. Vēlā vakara stundā ar pazīstamām dziesmām, kurām varēja dziedat līdz, klātesošos priecēja grupa “Buks&Brigāde”. Arī šogad par dabas parkam atbilstošu svētku salūtu bija parūpējusies “International Fireworks design” komanda. Vakara gaitā apmeklētāji aktīvi piedalījās pasaku tēlu tērpu konkursā.

Visi, kas alka pēc ekstrēmākām izjūtām, devās naksnīgajās “Laimīgās zemes Gaisa takās”, kur apmeklētāju plūsma nenorima līdz pusnaktij.

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē priecājas par katru svētku dalībnieku! Lai sirsnības un miera pilnas pasakainās vasaru vēstošās naktis, aizrautības un burvības pilnas dienas dabā!

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pareizi! Raganu svètki. Attopies Latvija!

  2. Vājprāts… Paši nesaprot, ko dara….

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.1
Alūksne +10.6
Daugavpils +11
Saldus +10
Liepāja +8.1
Jelgava +11
Ventspils +7.5
Limbaži +10
Madona +9
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+