Pasaulē
Eiropa

Valss: Francija turpinās uzlidojumus “Islāma valsts” pozīcijām 1


Manuels Valss (no kreisās) un Francijas prezidents Olands.
Manuels Valss (no kreisās) un Francijas prezidents Olands.
Foto-LETA/AFP

Francijas premjerministrs Manuels Valss intervijā televīzijā solījis iznīcināt tos, kas atbildīgi par Parīzes teroraktiem, un paziņojis, ka uzlidojumi teroristu grupējuma “Islāma valsts” mērķiem turpināsies.

Francija turpinās piedalīties ASV vadītajā koalīcijā, kas veic uzlidojumus “Islāma valsts” pozīcijām Sīrijā, paziņoja Valss, norādot, ka Francija pašreiz atrodas kara stāvoklī.

“Mēs esam karā un tāpēc, ka esam karā, mēs piemērojam ārkārtējus mērus,” paziņoja Valss, piebilstot, ka Parīze vajās tos, kas stāv aiz šiem teroraktiem, gan Eiropā, gan Sīrijā un Irākā.

“Mēs uzvarēsim šo karu,” uzsvēra premjers.

Jau vēstīts, ka teroraktos Parīzē naktī uz sestdienu tika nogalināti 129 cilvēki un vairāk nekā 300 ievainoti. Atbildību par teroraktiem uzņēmies teroristiskais grupējums “Islāma valsts”, kas savā paziņojumā specifiski minēja Francijas veiktos uzlidojumus.

Francija pievienojās ASV vadītajai koalīcijai pagājušajā gadā, vispirms piedaloties uzlidojumos Irākā un pēc tam arī Sīrijā.

“Nāves smaka nepametīs viņu degunus, kamēr vien viņi atradīsies krustnešu kampaņas priekšplānā, uzdrīkstēsies lādēt mūsu pravieti, dižoties ar karu pret islāmu Francijā un uzbrukt ar kara lidmašīnām musulmaņiem kalifāta zemēs,” teikts “Islāma valsts” paziņojumā.

LA.lv