×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. marts, 2016
Drukāt

Valstī atkal pieaudzis reģistrēto trūcīgo cilvēku skaits (1)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Februārī pēc vairāku mēnešu krituma nedaudz pieaudzis reģistrēto trūcīgo cilvēku skaits Latvijā, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija.

Februārī reģistrēto trūcīgo cilvēku skaits bija 2,64% no visiem valsts iedzīvotājiem. Janvārī un decembrī šis rādītājs bija 2,6%. Savukārt pagājušā gada novembrī reģistrēto trūcīgo cilvēku skaits valstī bija 2,62%, bet oktobrī, septembrī un augustā – 2,65%.

Februārī valstī bija reģistrētas 51 879 trūcīgas personas, kas ir par 626 cilvēkiem vairāk nekā janvārī.

Tāpat, kā liecina Centrālās statistiskas pārvaldes dati, pēc kuriem LM veic aprēķinus, februārī, salīdzinot ar janvāri, valstī dzīvojošo iedzīvotāju skaits samazinājies par 2900 cilvēkiem. Februārī valstī dzīvojuši 1 968 600 cilvēki, bet janvārī – 1 971 500.

Februārī arī pieaudzis pašvaldību sociālās palīdzības pabalstiem izlietoto līdzekļu apjoms. Kopumā pašvaldības sociālās palīdzības pabalstiem janvārī izlietojušas 3 909 235 eiro, bet janvārī tie bija 3 184 425 eiro.

Tāpat februārī nopietni pieaudzis pabalstu saņēmēju skaits, sasniedzot 56 340 cilvēkus. Kopumā februāra laikā pabalstu saņēmēju skaits, salīdzinot ar janvāri, pieauga par 9052 cilvēkiem.

Joprojām visvairāk naudas tiek tērēts dzīvokļu pabalstu izmaksai – februārī tie bija 2 261 929 eiro, kas ir par 553 428 eiro vairāk nekā mēnesi iepriekš. Tāpat janvārī, salīdzinot ar decembri, šī summa pieauga par 316 993 eiro.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā reģistrēto trūcīgo cilvēku skaits Latvijā kopumā sarucis par 0,7 procentpunktiem, liecina LM apkopotā informācija.

2015.gada janvārī trūcīgo cilvēku īpatsvars valstī bija 3,3% jeb 65 461 persona, bet decembrī – 2,6% jeb 51 287 personas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jūs aizkavējušos ekonomisko attīstību būvējiet augšā! Jau 20 gadus tauta gaida, kad tad? Radīsies jaunas darba vietas? Uzņēmumi Ražotāji! Katrā ar vairākiem simtiem, tūkstošiem strādnieku! Lieli Nodokļu maksātāji! Daži desmiti tādu uzņēmumu, lielu darba vietu dotu skābekli visam Latvijā! Būtu jau Eiropas līmeņa algas! Nebūtu šie daudzie riteņbraucēji! Jo dēļ nabadzības, maksāt nespējas, cilvēki bija spiesti uzkāpt uz velosipēda! Lietainā, aukstā laikā, pat ziemā, riskējot ar dzīvību, braucot pa sniegu, ledu, slidenām ielām! Nu pilnīgs absurda kalngals! Latvijas iedzīvotājiem vajag rast ekonomisko labklājību, strādāt sev vēlamu un tīkamu darbu! Valsts pienākums, ekonomistu, finansistu, juristu pienākums bija uzbūvēt ekonomiski stabilu, elementāru Labklājības ikdienu Latvijā! Protams ne tikai Rūpniecību, bet arī Plaukstošu Lauksaimniecību! Tā, ka Gaujas upes vietā Piens tecētu, plūstu! Un piena Ražotnē, Latvija iekabinātu Holandei! Kura ir 3 reizes mazāka par Latviju! Nākošajos 5-10 gados Latvijā ļoti jūtami samazināsies Latviešu iedzīvotāju skaits! Lielākā daļa Pensionāru nomirs! Esošajiem 20-30 gadniekiem bērni dzimst un dzims ļoti pasīvi. Nedaudz vecākiem/Mums vairs jau nepiedzims! Nepiedzima un vairs nepiedzims! Jo viss bija atkarīgs no naudas, no ienākumiem, no darba iespējām Latvijā! Un tagad arī no veselības! Un Latvija ar vien vairāk un vairāk Pārkrievojas! Latviešiem ir ļoti daudziem, Nelatviski vārdi un katram otrajam krieviski uzvārdi! Kautkas pretīgs!

Draugiem Facebook Twitter Google+