Mobilā versija
+4.2°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
5. septembris, 2016
Drukāt

Valstij pārskaita ilgstoši “PrivatBank” kontos iesaldētos miljonus

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

“PrivatBank”, pamatojoties uz Rīgas pilsētas Ziemeļu tiesas lēmumu par atsevišķu personu nelikumīgajiem darījumiem, pēdējā mēneša laikā valsts budžetā ieskaitījusi vairākus desmitus miljonus eiro, kas jau ilgāku laiku bija iesaldēti bankas kontos.

“Tā ir komplicēta un jau ilgāku laiku izmeklēšanā esoša krimināllieta, kurai vismaz daļēji ir pielikts punkts,” paziņojumā medijiem informē “PrivatBank” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Kukičs. “Konkrētā krimināllieta viennozīmīgi parāda, ka Latvijas tiesībsargājošās iestādes dara visu nepieciešamo, lai Latvijas banku sektors atbilstu labākajiem Eiropas standartiem cīņā ar nelegāli iegūtu līdzekļu legalizāciju, tai pat laikā nekaitējot banku pakalpojumu eksportam un banku sektora attīstībai,” norāda “PrivatBank” valdes priekšsēdētājs.

“PrivatBank” iecelta jauna valde un sākta daudz ciešāka sadarbība ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju. Sadarbības rezultātā ir nozīmīgi pilnveidotas bankas iekšējās kontroles procedūras, pastiprinot risku analīzi un informācijas apmaiņu ar tiesībsargiem, neparastu un aizdomīgu darījumu gadījumā, informē banka.

“PrivatBank” Latvijā šogad otro ceturksni noslēdza ar 4,76 miljonu eiro peļņu, bet grupas peļņa – 4,82 miljoni eiro, liecina nerevidētie dati.

Bankas aktīvi pirmā pusgada beigās bija 512,73 miljoni eiro, kas ir par 20% mazāk nekā pērn jūnija beigās, kad bankas aktīvi sasniedza 638,55 miljonus eiro, teikts bankas otrā ceturkšņa finanšu pārskatā.

Šogad pirmā ceturkšņa beigās “PrivatBank” pēc aktīviem bija 11.lielākā banka Latvijā.
Latvijas “PrivatBank” lielākais akcionārs ir Ukrainas “PrivatBank”, kam saskaņā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas mājaslapā publicēto informāciju pieder no 33% līdz 50% Latvijas “PrivatBank”.

Pievienot komentāru

Mazajiem zemniekiem būs 15 000 eiro vienreizējais atbalsts (1)Mazās lauku saimniecības, kuru gada apgrozījums svārstās 2000-15 000 eiro robežās, varēs pretendēt uz 15 000 eiro vienreizējo atbalstu.
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (10)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+