Kultūra
Mūzika

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” gadu sāk ar koncertiem Honkongā 0

Publicitātes attēls

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” ir devies uz Honkongu, jo 2017. gadā saņēma ielūgumu no Honkongas simfoniskā orķestra par sadarbības uzsākšanu. Koris piedalīsies Riharda Vāgnera operas Dievu mijkrēslis koncertuzvedumos 18. un 21. janvārī diriģenta Jāpa van Zvedena vadībā, potālu la.lv informēja VAK “Latvija” mediju pārstāve Inga Zālīte.

Šī gada janvārī Honkongas filharmoniķi ar savu māksliniecisko vadītāju Jāpu van Zvedenu noslēdz četru gadu garumā īstenoto Riharda Vāgnera operu tetraloģiju Nībelungu gredzens, kas Honkongā izskan pirmo reizi. Visi koncertuzvedumi tiek ierakstīti prestižajā mūzikas izdevniecībā Naxos – šī cikla ieskaņojums jau ir izpelnījies slavas vārdus no Gramophone, The Times, The Guardian.

Cikla pēdējā opera Dievu mijkrēslis ir vienīgā, kurā iekļauts arī koris. Pēc kora “Latvija” veiksmīgās sadarbības ar nīderlandiešu diriģentu Jāpu van Zvedenu (viņš no 2018./2019. sezonas būs arī Ņujorkas filharmoniķu galvenais diriģents) Riharda Vāgnera operas Parsifāls koncertuzvedumā 2010. gadā Amsterdamas Concertgebouw zālē, koris viņa vadībā vēlreiz aicināts piedalīties Vāgnera operas atskaņojumā.

Honkongā būs sapulcēti izcilākie Vāgnera dziedātāji, kuri uzstājas Vāgnera festivālā Baireitā un slavenākajos opernamos, kā Ņujorkas Metropolitan opera, Vīnes Valsts opera, Parīzes Bastīlijas opera, u.c. Viņu vidū tādi vārdi kā Mišela de Janga, Pēters Kālmāns, Eriks Halfvarsons, Deniels Brenna, Gunbrita Barkmina u.c.

Uzreiz pēc atgriešanās Latvijā koris sadarbībā ar LNSO gatavos jaunu programmu, kura janvāra beigās skanēs Tallinā un Pērnavā.

LA.lv