×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
21. februāris, 2017
Drukāt

Iespējams, zaudēti divi miljoni: valsts apsver tiesvedību ar “Grindeks” (2)

foto: LETAfoto: LETA

Valsts apsver tiesvedību ar diviem lielākajiem zāļu ražotāja “Grindeks” akcionāriem par pagājušajā gadā valstij piederošo “Grindeks” akciju pārdošanu, kā rezultātā valsts, iespējams, zaudējusi divus miljonus eiro.

Šodien valdība aiz slēgtām durvīm uzklausīja Privatizācijas aģentūras (PA) ziņojumu par pērn notikušo darījumā ar valstij piederošo “Grindeks” akciju pārdošanu, kā rezultātā tika pārdotas visas valstij piederošās un PA turējumā esošās “Grindeks” akcijas kopumā par 846 153 eiro.

Pagājušā gada novembrī Saeimas frakcijas “No sirds Latvijai” (NSL) deputāti ar vēstuli vērsās Ekonomikas ministrijā (EM), norādot, ka viena “Grindeks” akcija tika pārdota par 3,85 eiro, taču šai cenai vajadzēja būt 12,51 eiro par akciju, ņemot vērā, ka “Grindeks” akcionāriem – Lipmanu ģimenei – bija pienākums izteikt akciju obligāto atpirkšanas piedāvājumu. NSL aprēķinājusi, ka, Lipmanu ģimenei neizsakot akciju obligāto atpirkšanas piedāvājumu, valstij nodarītie zaudējumi ir 1 903 295 eiro.

Pēc valdības sēdes ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) aģentūrai LETA atzina, ka EM šodien valdībā pārstāvēja pozīciju, ka prasība pret “Grindeks” akcionāriem ir jāvirza, lai demonstrētu, ka Latvija rūpējas ar mazākuma akcionāru tiesībām.

“Mums ir gan Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) lēmums, gan Augstākās tiesas lēmums, ka Lipmanu ģiemenei bija jāizsaka piedāvājums mazākuma akcionāriem. Situācija bija tāda, ka FKTK uzlika pienākumu Lipmanu ģimenei izteikt piedāvājumu, kas netika darīts, savukārt starplaikā viņi izdarīja visu iespējamo, lai izvairītos no šī pienākuma. Šajā gadījumā Latvijas valsts ir zaudētāja, jo ieņēma vismaz diveriz mazāk naudas nekā pienāktos,” norādīja ministrs un piebilda, ka minētais jautājums ir jāvirza uz tiesu.

Savukārt PA vadītājs Vladimirs Loginovs aģentūrai LETA atzina, ka gadījumā, ja “Grindeks” akcionāri būtu izteikuši akciju obligāto atpirkšanas piedāvājumu, akciju cena būtu lielāka, nekā valsts ieguva.

Vaicāts, vai akciju pārdošanas rezultātā valsts nav ieguvusi divus miljonus eiro, PA vadītājs norādīja, zaudējumi varētu būt divi miljoni eiro vai mazāk. Valdība PA devusi mandātu vērtēt akciju pārdošanas darījumu, piesaistot juristus, lai pieņemtu lēmumu par vēršanos tiesā.

“Nav izslēgts, ka valsts varētu tiesāties ar diviem lielākajiem “Grindeks” akcionāriem, lai skatītu jautājumu par valstij nodarītajiem zaudējumiem, gan arī veidotu kopējo tiesu praksi. Šāda tiesvedība nebūtu saistāma tikai ar “Grindeks” mazākuma akcionāriem, bet gan tā būtu lietderīga kopējam finanšu tirgum,” norādīja Loginovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. vormin tabletes agrak maksaja 16 santimu,tagad Griindexrazotais iepakojums Meness aptiekaa noperkams par 4.80 eiro ,30 reizes dargak. Nekomentesu.

  2. Tad kad vilciens jau aizgājis….visi kliedz ka vajadzēja uzgaidīt lai elite paspēj iekāpt ..Tagad sanāk “šlus” un roku plātīšana.Interesanti kā var piedzīt šķietamus zaudējumus,kuri aprēķināti uz varbūtības teorijas pamatiem.
    KUR BIJA VALDĪBA UN TĀS AMATPERSONAS KURAS IZSKATĀS KA NEKO NAV REDZĒJUŠAS UN LIEKAS KA BAILĒS NO TRAČA TIKAI TAGAD UZSĀK KUSTĪBAS?
    Sapnī redzēju ka šums būs…bet rezultāts čiks

Draugiem Facebook Twitter Google+