Mobilā versija
-3.7°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
13. marts, 2015
Drukāt

Valsts arhīvā atklāta Ērika Oša personālizstāde

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Ēriks Ošs

Latvijas Valsts arhīvā Rīgā Bezdelīgu ielā 1 līdz 27. aprīlim apskatāma karikatūras vecmeistara Ērika Oša personālizstāde, LA.lv uzzināja arhīvā.

Var droši teikt, ka trīs paaudzes ir augušas kopā ar karikatūrista Ērika Oša satīriskajiem zīmējumiem, kas allaž trāpīgi norādījuši uz aktualitātēm sabiedrībā. Šajos zīmējumos tverti gan abstrakti, gan ļoti konkrēti personāži, kas izpildīti māksliniekam raksturīgajā stilā.

Izstādē apskatāmi gan satīriskā žurnāla “Dadža” zīmējumi no 1970., 1980.gadiem, gan radošais veikums no darba “Latvijas Avīzē” pēdējo divdesmit gadu laikā. Jāatzīmē, ka jaunākais darbs, kas šeit apskatāms, ir datēts ar 2015. gadu.

Izstādē ir redzamas arī mākslinieka darinātās gleznas, kas noteikti būs pārsteigums daudziem skatītājiem, bet patiesībā tas ir pašsaprotami, jo 1953. gadā Ēriks Ošs absolvēja Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu.

13. martā karikatūrists Ēriks Ošs atzīmē savu 88. dzimšanas dienu.

Pievienot komentāru

Čurkstupīte, Zilais kalns, Karietes līcis: Dzimtās valodas dienā aicina apzināt vietvārdusTurpinot vietējā mantojuma apzināšanas tradīcijas, arī šogad UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) sadarbībā ar LU Latviešu valodas institūtu un partneriem aicina iesaistīties interaktīvā talkā, kas veltīta Starptautiskajai dzimtās valodas dienai – "Vietvārdu talkā".
Draugiem Facebook Twitter Google+