Mobilā versija
-3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
13. marts, 2015
Drukāt

Valsts arhīvā atklāta Ērika Oša personālizstāde

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Ēriks Ošs

Latvijas Valsts arhīvā Rīgā Bezdelīgu ielā 1 līdz 27. aprīlim apskatāma karikatūras vecmeistara Ērika Oša personālizstāde, LA.lv uzzināja arhīvā.

Var droši teikt, ka trīs paaudzes ir augušas kopā ar karikatūrista Ērika Oša satīriskajiem zīmējumiem, kas allaž trāpīgi norādījuši uz aktualitātēm sabiedrībā. Šajos zīmējumos tverti gan abstrakti, gan ļoti konkrēti personāži, kas izpildīti māksliniekam raksturīgajā stilā.

Izstādē apskatāmi gan satīriskā žurnāla “Dadža” zīmējumi no 1970., 1980.gadiem, gan radošais veikums no darba “Latvijas Avīzē” pēdējo divdesmit gadu laikā. Jāatzīmē, ka jaunākais darbs, kas šeit apskatāms, ir datēts ar 2015. gadu.

Izstādē ir redzamas arī mākslinieka darinātās gleznas, kas noteikti būs pārsteigums daudziem skatītājiem, bet patiesībā tas ir pašsaprotami, jo 1953. gadā Ēriks Ošs absolvēja Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu.

13. martā karikatūrists Ēriks Ošs atzīmē savu 88. dzimšanas dienu.

Pievienot komentāru

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli (1)Ģirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+