Mobilā versija
+0.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
4. maijs, 2015
Drukāt

Valsts atbalsts apgrozāmo līdzekļu iegādei – 51,6 miljonu eiro

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts atbalsts apgrozāmo līdzekļu iegādei lauksaimniecības produkcijas ražošanai sniegts 51,6 miljonu eiro apmērā, teikts Finanšu ministrijas sagatavotajā informatīvajā ziņojumā “Par valsts atbalsta programmu, kas tiek īstenotas finanšu instrumentu veidā, novērtējuma izstrādes gaitu”.

Saskaņā ar VAS “Latvijas attīstības finanšu institūcija “Altum” (“Altum”) sniegto informāciju, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem “Kārtība, kādā piešķir valsts atbalstu apgrozāmo līdzekļu iegādei lauksaimniecības produkcijas ražošanai” līdz 2014. gada 31. decembrim ir piešķirti 1118 aizdevumi par kopējo summu 51 601 947 eiro.

Finanšu ministrija uzskata, ka programma ir sasniegusi savu mērķi, jo minētos aizdevumus visaktīvāk izmanto mazie un mikrouzņēmumi. Atbalsta pasākumu nodrošināšanai 2011. gadā tika palielināta aizdevumiem paredzētā kredītlīnija. Aizdevumu skaita samazinājums izskaidrojams ar “Altum” restrukturizāciju, jo klienti, kuriem nebija nepieciešami attīstības bankas pakalpojumi, pārgāja uz komercbankām.

Ministrija uzsver, ka programma ir nozīmīgs tirgus instruments, kas sniedz atbalstu lauksaimniekiem un darbojas tirgū kā drošības elements. Realizējot programmu, ne tikai palielinās resursu pieejamība, bet arī tiek nodrošināta stabilitāte sektorā, jo lauksaimnieki var rēķināties ar stabilu naudas plūsmu un publiski pieejamiem atbalsta nosacījumiem ilgu laiku uz priekšu.

Programmas mērķauditorija lielākā daļā gadījumu ir uzņēmumi, kuri nevar citās bankās saņemt aizdevumu nodrošinājuma prasību vai paaugstināta riska dēļ. Saskaņā ar lauksaimniecības sektora speciālistu aplēsēm programmas gaitā gada laikā vidēji atbalsts tiek sniegts 5% no aktīvajām tirgus orientētajām lauku saimniecībām.

Paredzams, ka nākotnē saglabāsies tādas pašas pieprasījuma tendences. Nelabvēlīgu klimatisko apstākļu, negatīvu ārējo tirgu tendenču, trešo valstu tirdzniecības ierobežojumu vai citu ārējo apstākļu ietekmē programmas resursu pieejamība ir vitāli nepieciešama lauksaimniecības sektora dzīvotspējas nodrošināšanai, un pieprasījums pēc tās var būtiski pieaugt.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+