×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Valsts atbalstu saņems piecas debijas filmas un 14 filmu attīstīšanas projekti

Foto-LETAFoto-LETA

Nacionālajā Kino centrā noslēgušies divi projektu konkursi, valsts atbalstu saņēmušas piecas debijas filmas un 14 filmu attīstīšanas projekti, informē Nacionālā kinocentra (NKC) speciāliste Kristīne Matīsa.

15. aprīlī Nacionālais Kino centrs izsludināja divus projektu konkursus – debijas filmu ražošanai un filmu projektu attīstīšanai. Konkursiem iesniegtos projektus vērtēja NKC ekspertu komisijas, bet ar debijas filmu projektiem varēja iepazīties arī plašāka publika, jo filmu autori un producenti 3. jūnijā piedalījās projektu publiskajā prezentācijā Rīgas Kino muzejā, norāda Matīsa.

Debijas filmu konkurss tiek izsludināts jau otro gadu. Debija šī konkursa izpratnē ir režisora pirmais attiecīgā filmu veida un garuma projekts, kas tiek veidots Latvijas producējošā kompānijā un nav kādas izglītības iestādes mācību darbs.

Konkursa finansējums 139 56 eiro (no pieejamajiem 150 220 eiro) sadalīts pieciem projektiem – atbalstīta viena animācijas filma, trīs dokumentālās filmas un viena spēlfilma; konkursa nolikums paredz, ka filmām jābūt pabeigtām ne vēlāk kā 2016. gadā.

Filmu projektu attīstīšanas konkursā pieejamais finansējums ir 107 300 eiro, atbalstītie projekti saņem finansējumu scenāriju rakstīšanai, tēmu izpētei, tēlu un vizuālo risinājumu izstrādei, tādējādi veicinot Latvijas filmu tematisko, žanrisko un māksliniecisko daudzveidību.

Ekspertu komisijas par atbalstāmiem atzinuši piecu spēlfilmu, piecu animācijas filmu un četru dokumentālo filmu projektus plašā spektrā – savas jaunās idejas varēs attīstīt režisori Armands Zvirbulis, Dāvis Sīmanis, brāļi Raitis un Lauris Ābeles, Inese Kļava, Andis Mizišs, Mārtiņš Grauds, Jurģis Krāsons, Vladimirs Leščovs, Edmunds Jansons un citi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+