Latvijā
Veselam

Valsts atsaka atbalstu deviņus gadus vecā Dāvja dzīvības glābšanai 18


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: shutterstock.com

Ceturtdien, 27.novembrī, ir saņemts oficiāls Nacionālā Veselības dienesta lēmums par atteikumu sniegt finansiālu atbalstu deviņus gadus vecā Dāvja dzīvības glābšanai, BNS informēja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Viņa norādīja, ka puisēnam konstatēta smaga kombinēta patoloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, kā rezultātā veidojas neatgriezeniski vielmaiņas traucējumi un iestājas imūndeficita sindroms. Viņš ir pirmais pacients, kuram ir nepieciešams doties ārpus Eiropas Savienības un ekonomiskās zonas un kura medicīnisko manipulāciju izmaksas ir tik augstas. Puisēna ārstēšana Filadelfijas Bērnu klīnikā izmaksātu aptuveni 300 100 eiro.

Dambiņa norāda, ka ik gadu Bērnu slimnīcas fonds aptuveni 15 bērniem palīdz saņemt neatliekamu medicīnisku palīdzību ārpus Latvijas, jo viņu veselībai nepieciešamās medicīniskās manipulācijas Latvijā netiek veiktas. Līdz šim ārstēšana bērniem nodrošināta Eiropas valstīs, bet šoreiz ārstēšana ir pieejama tikai Amerikā, taču tik daudz līdzekļu fondā nav.

Bērnu slimnīcas fonds uzsācis ziedojumu vākšanu bērna ārstēšanai ārzemēs un prasa valstij rast ilgtermiņa risinājumu sistēmas ietvaros, lai turpmāk šādās situācijās būtu skaidrs finansējuma modelis, kā bērns saņem dzīvībai svarīgu medicīnisku palīdzību neatkarīgi no valsts, kurā to var nodrošināt.

“Mēs vēlamies uzrunāt gan valsts atbildīgās institūcijas, gan sabiedrību, lai kopīgi rastu risinājumu un veiksmīgi nogādātu mazo pacientu Filadelfijas Bērnu klīnikā un tādējādi viņam sniegtu iespēju saņemt dzīvībai svarīgu palīdzību. Diemžēl Bērnu slimnīcas fonda rīcībā nav līdzekļu, lai segtu izdevumus par mazā pacienta ārstniecību, savukārt Dāvja rīcībā nav daudz laika, tāpēc ir jārīkojas ātri un operatīvi. No sirds aicinām sabiedrību nākt palīgā Dāvja ģimenei un ziedot Dāvja ārstniecībai Filadelfijā, kas ir viņa vienīgā iespēja. Vienlaikus aicinām valsts atbildīgās amatpersonas izskatīti iespējas apmaksāt Dāvja ārstniecību no valsts budžeta līdzekļiem un rast ilgtermiņa risinājumu sistēmas ietvaros, lai turpmāk šādās situācijās būtu skaidrs finansējuma modelis, kā bērns saņem dzīvībai svarīgu medicīnisku palīdzību neatkarīgi no valsts, kurā to var nodrošināt,” uzsver fonda vadītāja.

Ziedot Dāvim iespējams, zvanot pa ziedojumu tālruni 90006681, un ziedojot 1,42 eiro vai arī pārskaitot līdzekļus uz Bērnu slimnīcas fonda bankas kontiem ar atzīmi Dāvim – AS “SEB banka”: UNLALV2X, konta Nr. LV84UNLA0050012160326, AS “Swedbank”: HABA LV22, konta Nr.LV02HABA0551000377020, norādot fonda rekzvizītus: Bērnu slimnīcas fonds, Reģ.nr. LV40008057120, Vienības gatve 45, Rīga, LV1004.

LA.lv