×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Valsts atsaka atbalstu deviņus gadus vecā Dāvja dzīvības glābšanai (18)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Ilustratīvs foto

Ceturtdien, 27.novembrī, ir saņemts oficiāls Nacionālā Veselības dienesta lēmums par atteikumu sniegt finansiālu atbalstu deviņus gadus vecā Dāvja dzīvības glābšanai, BNS informēja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Viņa norādīja, ka puisēnam konstatēta smaga kombinēta patoloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, kā rezultātā veidojas neatgriezeniski vielmaiņas traucējumi un iestājas imūndeficita sindroms. Viņš ir pirmais pacients, kuram ir nepieciešams doties ārpus Eiropas Savienības un ekonomiskās zonas un kura medicīnisko manipulāciju izmaksas ir tik augstas. Puisēna ārstēšana Filadelfijas Bērnu klīnikā izmaksātu aptuveni 300 100 eiro.

Dambiņa norāda, ka ik gadu Bērnu slimnīcas fonds aptuveni 15 bērniem palīdz saņemt neatliekamu medicīnisku palīdzību ārpus Latvijas, jo viņu veselībai nepieciešamās medicīniskās manipulācijas Latvijā netiek veiktas. Līdz šim ārstēšana bērniem nodrošināta Eiropas valstīs, bet šoreiz ārstēšana ir pieejama tikai Amerikā, taču tik daudz līdzekļu fondā nav.

Bērnu slimnīcas fonds uzsācis ziedojumu vākšanu bērna ārstēšanai ārzemēs un prasa valstij rast ilgtermiņa risinājumu sistēmas ietvaros, lai turpmāk šādās situācijās būtu skaidrs finansējuma modelis, kā bērns saņem dzīvībai svarīgu medicīnisku palīdzību neatkarīgi no valsts, kurā to var nodrošināt.

“Mēs vēlamies uzrunāt gan valsts atbildīgās institūcijas, gan sabiedrību, lai kopīgi rastu risinājumu un veiksmīgi nogādātu mazo pacientu Filadelfijas Bērnu klīnikā un tādējādi viņam sniegtu iespēju saņemt dzīvībai svarīgu palīdzību. Diemžēl Bērnu slimnīcas fonda rīcībā nav līdzekļu, lai segtu izdevumus par mazā pacienta ārstniecību, savukārt Dāvja rīcībā nav daudz laika, tāpēc ir jārīkojas ātri un operatīvi. No sirds aicinām sabiedrību nākt palīgā Dāvja ģimenei un ziedot Dāvja ārstniecībai Filadelfijā, kas ir viņa vienīgā iespēja. Vienlaikus aicinām valsts atbildīgās amatpersonas izskatīti iespējas apmaksāt Dāvja ārstniecību no valsts budžeta līdzekļiem un rast ilgtermiņa risinājumu sistēmas ietvaros, lai turpmāk šādās situācijās būtu skaidrs finansējuma modelis, kā bērns saņem dzīvībai svarīgu medicīnisku palīdzību neatkarīgi no valsts, kurā to var nodrošināt,” uzsver fonda vadītāja.

Ziedot Dāvim iespējams, zvanot pa ziedojumu tālruni 90006681, un ziedojot 1,42 eiro vai arī pārskaitot līdzekļus uz Bērnu slimnīcas fonda bankas kontiem ar atzīmi Dāvim – AS “SEB banka”: UNLALV2X, konta Nr. LV84UNLA0050012160326, AS “Swedbank”: HABA LV22, konta Nr.LV02HABA0551000377020, norādot fonda rekzvizītus: Bērnu slimnīcas fonds, Reģ.nr. LV40008057120, Vienības gatve 45, Rīga, LV1004.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Viss ir elementāri.Dāvis ir vēl par mazu lai ietu uz vēlēšanām (un nobalsotu par Vienotību ) un vēl par mazu lai maksātu nodokļus.Tāpēc arī par viņu valsts negrib maksāt,jo nauda ir vajadzīga mūžīgi trūcīgajiem valsts darbiniekiem(parazītiem).

 2. Jāāāāā….mūsu nodokļi….ukrainas karavīru ārstēsanai naudas pietiek…VID ēkai līdzekļu pietiek un pat arābiem uzdāvināja tūkstošus – tikai pašu mājas slimajiem bērniem naudas nepietiek….ko nozīmē atteikt….tas ir – mirsti nost…vienkārši – mirsti un viss….tā lemj mūsu valstī…..

 3. LATVIJĀ JAU TIK TĀ NOTIEK.VALSTS VARAI SMADZEŅU NAV.NAV LABI ĻAUNU VĒLĒT,BET TOMĒR,,KAS GAN TOS LIKUMUS IZDOMĀ,KURI GAN TIE IR ,KAS LIEDZ IESPĒJU DZĪVOT MAZAM CILVĒKBĒRNAM,SAGRAUJ SAPŅUS,CERĪBAS UN VISU CITU.KĀ ,,VARENAJIEM,,NAV TIESĪBU LEMT DZĪVOS VAI NĒ,TĀ MAN NAV TIESĪBU NOSODĪT,BET TOMĒR,LAI PĀR VIŅU GALVĀM NĀK ATMAKSA….

 4. Ziedot Dāvim iespējams, zvanot pa ziedojumu tālruni 90006681, un ziedojot 1,42 eiro vai arī pārskaitot līdzekļus uz Bērnu slimnīcas fonda bankas kontiem ar atzīmi Dāvim – AS “SEB banka”: UNLALV2X, konta Nr. LV84UNLA0050012160326, AS “Swedbank”: HABA LV22, konta Nr.LV02HABA0551000377020, norādot fonda rekzvizītus: Bērnu slimnīcas fonds, Reģ.nr. LV40008057120, Vienības gatve 45, Rīga, LV1004.

 5. Nodokļu maksātāja Atbildēt

  Vai tiešām mūsu valstī valdība vienreiz nesāks domāt, kam palīdzība nepieciešama vispirms – smagi slimam bērnam, kuram ir iespēja dota tomēr dzīvot, ja vien palīdzēsim? Tai pašā laikā dzērājam, kurš ir parādā par dzivības glābšanu un ārstēšanu jau vairāk kā 1500 eiro un kurš nekad tos nesamaksās, bet turpinās savu dzeršanas tūri un tiks vienmēr nogādāts slimnīcā un viņam pirmajam tiks sniegta medicīniskā palīdzība, valsts ir gatava palīdzēt bezgalīgi? Tad saket, vai mums valstīj tikai šādi degradanti ir vajadzīgi, vai vesela jaunatne? Sirds sāp par lielajiem nodokļiem,ko mums atvelk, ja tev nav apgādājamo un izvairāmies pie katras saslimšanas ņemt darba nespējas lapu,bet finālā , ja nomirsim ātrāk par pensijas saņemšanu,kur paliks mana lielā maksātā nodokļu nauda?! Dodot tak vismaz to slimajiem bērniņiem,kas ir iekrājies no pirmslaiku no dzīves aizgājušajiem darbarūķim. Kur tas viss paliek? Bet mūsu valstī nemitīgi atbalsta strādāt negribošos un izlaidīgos – trūcīgā statusu iedod, paciņas iedod, malku….u.t.t. kad tam vienreiz pienāks gals un oadomās, ka arī normālai ģimeni reizēm vajadzīga palīdzība, ka ikviens var nonākt kādreiz grūtā situācijā!

 6. Kā var cienīt un uzticēties tādai valstij , kam vienaldzīga savu pilsoņu dzīve un dēļ naudas piespriež nāves sodu cilvēkiem, kuri nevar sev nodrošināt ārstēšanu. Mums katram ir dota tikai viena dzīve un šāda nihilistiska valsts attieksme pret saviem pilsoņiem ir nežēlīga. Tai pat laikā valsts izsaimnieko nodokļu maksātāju naudu uzdāvinot Citadeli, izglābjot Pareks akcionārus, palīdzot Ukraiņiem, pērkot tankus un t.t.

 7. uz mezu stradat ka skolotajiem lai nopelnitu iztiku tas ir sausmigi ko spej musu valdiba par ko balsojie un klausijiet vinu solijumiem nost tadu valdibu zel mazo dveseliti

 8. Vēlreiz jautājam – KUR IR KONTA NR???

 9. Kāpēc, lai Dāvja vecāki maksātu šai valstij nodokļus???

 10. Ļaudis palidzam ziedojam

 11. man ari ir lielas slimibas problemas lv teica ka viss kartiba bet kad aizbraucu uz arzemem pateica ka ne.tada ir lv nav sai valstij neka plika ka baznicas zurka.tadel musu gimene aizbrauca no lv.man te vismaz ir bezmaksas arstesanas ka ari manai gimenei ja vajag.turaties.varbut varetu jusu kontu lai ziedotu puikam naudinu.paldies

 12. vid ēkas nomai vien katru mēnesi aiziet 500 000…

 13. Pikrītu Ingunai! KUr ir konta nr,tauta saziedos bez problēmām.

 14. Es labāk tos % ko nomaksāju valstij nodokļos,kura man NEKO nedod,ieskaitītu katru mēnesi ziedojumu fondā!

 15. Kur ir konta nr. uz kurieni var paarskaitiit ziedojumus?

 16. Kāpēc ministri, deputāti nevar ziedot katrs no savām lielajām algām ik menesi katrs pa 1 tūkstoti? Tā rastos medicīnai segums un varbut pat uzkrajums.

 17. Protams ka slimniekiem priekš ārstēšanos valstij naudiņas nav, bet lai ministriem paceltu algas, tur gan naudiņa atrodās…

 18. Protams, ka atsaka. Ir taču jārada vissiltākās migas noteikumi turīgiem nodokļu parādniekiem un arī no 33 miljoniem valsts atteicās., lai tikai neaizskartu turīgo intereses. Pē!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+