Latvijā
Sabiedrība

Valsts augstākās amatpersonas nosoda Londonā notikušo teroraktu 16

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Valsts augstākās amatpersonas nosoda Londonā notikušo teroraktu un izsaka līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem un cietušajiem.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) mikroblogošanas vietnē “Twitter” raksta, ka asi nosoda nežēlīgo uzbrukumu Londonā. Viņa izsaku visdziļāko līdzjūtību upuru ģimenēm. “Domās esam kopā ar cilvēkiem #UK,” raksta Mūrniece.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) raksta, ka stingri nosoda gļēvos uzbrukumus nevainīgiem cilvēkiem Londonā. “Esam kopā ar Lielbritāniju!” uzver premjers.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) raksta, ka notikušais ir gļēvs un brutāls uzbrukums. Ministrs pauž atbalstu Lielbritānijai, sakot, ka tā ir Latvijas draugs un sabiedrotais, kā arī izsaka līdzjūtību cietušo ģimenēm.

Atbalsts Lielbritānijai pēc notikušā terorakta pausts arī Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa “Twitter” kontā.

LETA jau vēstīja, ka Lielbritānijas galvaspilsētas Londonas centrā sestdienas vakarā notika divi terorisma incidenti, kuros nogalināti seši upuri, un policija nošāvusi trīs uzbrucējus, svētdien paziņoja Londonas policija.

Uzbrukuma sākumā uz Londonas tilta mikroautobuss sabrauca gājējus. Pēc tam no mikroautobusa izlēca trīs vīrieši, kas iebruka tirgū “Borough Market” šī tilta dienvidu galā un tur sadūra cilvēkus.

Tāpat vēstīts, ka ptlaban Ārlietu ministrijas (ĀM) rīcībā nav ziņu, ka sestdien Lielbritānijas galvaspilsētas Londonas centrā notikušajos terorisma incidentos būtu cietuši Latvijas iedzīvotāji, aģentūra LETA uzzināja ministrijas Konsulārajā departamentā.

Saistītie raksti
Galerijas nosaukums

Vienlaikus tika norādīts, ka pašlaik tiek sekots līdzi aktuālākajai informācijai saistībā ar incidentiem, lai pārliecinātos, ka tajos nav cietis kāds Latvijas iedzīvotājs.

Visi, kuru rīcībā ir kādas ziņas par cilvēkiem, kas varētu būt cietuši incidentos Londonas centrā vai kuriem ir nepieciešama palīdzība, aicināti zvanīt uz ĀM Konsulārā departamenta diennakts tālruņa numuru ārkārtas situācijām +371 26 33 77 11 vai tālruni Lielbritānijā +44 77 70 613 540.

LA.lv