×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. decembris, 2015
Drukāt

Valsts augstākās amatpersonas pateicas “Daugavas Vanagiem” par patriotismu (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Organizācijas "Daugavas Vanagi" priekšnieks - atvaļināts flotiles admirālis Andrejs Mežmalis (centrā) piedalās organizācijas 70.gadadienas pasākumā Rīgas Latviešu biedrības namā.

Latvijas valsts augstākās amatpersonas, sveicot organizācijas “Daugavas Vanagi” pārstāvjus 70 gadu jubilejā, izteica pateicību par organizācijas darbiem patriotisma un latviešu kultūras saglabāšanā, kā arī neatkarīgas valsts idejas nešanā okupācijas gadu laikā un pašlaik, vēstures izskaidrošanā sabiedrībai, kā arī palīdzības sniegšanā mazaizsargātajiem sabiedrības locekļiem – bāreņiem, daudzbērnu ģimenēm, veciem un slimiem cilvēkiem.

Amatpersonas arī īpaši akcentēja valsts drošības stiprināšanas pasākumus kā valdošās varas prioritāti.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis (ZZS) uzrunā sacīja, ka daudzu gadu garumā “Daugavas Vanagi” darījuši nozīmīgu darbu latviešu kultūras, latvietības saglabāšanā un stiprināšanā. “Organizācija nesusi neatkarības ideju cauri garajiem okupācijas gadiem, vienotas valsts ideju – arī atgūtās neatkarības laikā. Sākotnēji organizācija izveidota, lai sniegtu praktisku palīdzību bijušo karavīru ģimenēm ārpus Latvijas, taču gadu laikā tā paplašinājusi darbību, mērķtiecīgi spēcinot latviešu valodas lomu, veicinot patriotismu, apzinājusi okupācijas sekas, skaidrojusi vēsturi,” klātesošos uzrunāja Vējonis.

Viņš arī augsti novērtēja “Daugavas Vanagu” ilggadējo darbību labdarības jomā, sniedzot atbalstu “latviešu kopienas mazaizsargātajiem”. “Esat snieguši palīdzību bez vecāku gādības palikušiem bērniem, daudzbērnu ģimenēm, veciem un slimiem ļaudīm,” pateicību pauda prezidents.

Runājot par valstī pašreiz aktuālajām problēmām, viņš akcentēja latviešu aizplūšanu uz ārzemēm, kā arī valsts drošības stiprināšanu kā vienu no valsts prioritātēm mūsdienās. “Latvijā pēc neatkarības atgūšanas radusies jauna izceļotāju kopiena, kopīgs uzdevums mums ir uzturēt šo cilvēku saikni ar valsti un latvietību. Jābūt modriem arī par Latvijas drošību. Tas ir viens no primārajiem uzdevumiem, ko esmu sev izvirzījis, īpaši – rūpēties, lai Latvija būtu Ziemeļatlantijas Alianses partneris,” sacīja Vējonis.

“Latvijai nākotnē jākļūst par stipru un drošu valsti visiem iedzīvotājiem. Valsts simtgadi vēlas svinēt arī tautieši citur pasaule. Latvijas iedzīvotāji ir valsts lielākā vērtība,” uzrunu noslēdza Valsts prezidents.

Arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) pateicās “Daugavas Vanagiem” par visu, ko organizācija darījusi valsts un tautas labā. “Šoreiz runāšu par trīs svarīgām lietām. No sirds paldies par to, ka esat iznesuši cauri Latvijas neatkarības ideju gan okupācijas gados, gan trimdā. Otrs paldies, ka esat spējuši skaidrot ļoti sarežģīto valsts vēsturi ar visām tās smagajām lappusēm, sarežģījumiem, to esat darījuši godam. Ir svarīgi par valsts vēsturi runāt ne tikai ārzemēs, bet arī tepat. Trešais paldies, ka jūs esat lieliski, nesavtīgi cilvēki, kas spējuši iestāties par sabiedrībai nozīmīgām lietām – atbalstījuši Okupācijas muzeju, uzturējuši un veidojuši Lestenes kapus, snieguši palīdzību ģimenēm un bērniem, kas nonākuši grūtās situācijās,” sacīja Mūrniece.

“Paldies, ka turaties kopā un veidojat vienu lielisku organizāciju, kas augstu lido, jo vanagi lido augstu. Novēlu augstu lidot arī nākotnē,” savu runu noslēdza Saeimas priekšsēdētāja.

Organizāciju sveica un par paveikto pateicās arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V). Arī viņa akcentēja valsts drošības stiprināšanu kā prioritāti valdībai. “70 gadus jūs esat vienojuši latviešus visā pasaulē, stiprinājuši Latvijas vienotību. Tieši jaunieši savulaik dibināja “Daugavas Vanagu” organizāciju, viņi apzinājās, ka jāpalīdz savai tautai grūtajos pēckara gados. Jūs zināt, cik svarīgi ir uzturēt nesalauztu patriotisma garu latviešu vidū. Bez jums Latvijas ceļš uz neatkarības atgūšanu būtu bijis daudz smagāks,” “Daugavas Vanagu” biedrus uzrunāja Straujuma.

Viņa akcentēja, ka arī pēc neatkarības atgūšanas “Daugavas Vanagu” darba ritms nemazinājās. “Mēs visi redzam un augstu novērtējam jūsu darba augļus – gan Brīvības pieminekļa atjaunošanā, gan Lestenes kapu iekārtošanā. Varam sastapt daudzus cilvēkus, kas pateicīgi par jūsu sniegto palīdzību – gan bāreņi, gan uz Sibīriju izsūtītie, gan daudzbērnu ģimenes,” pauda premjerministre.

“Lepnums par savu valsti, gatavība godprātīgi darīt savu darbu ir pamati, kas mūs katru un visu valsti dara stiprāku. Pasaule pašlaik ir uz miera un nemiera robežas – valsts drošība nav tikai teorētisks jautājums akadēmiskā diskusijā. Pēdējie notikumi liecina, ka mums jābūt modriem, gataviem reaģēt uz apdraudējumiem mūsu valsts drošībā. Paldies par atbalstu Latvijas ceļā uz NATO. Drošība, arī sociālā, ir valsts un valdības prioritātes,” sacīja Ministru prezidente.

Viņa arī pauda uzskatu, ka šajā sarežģītajā laikā Latvijai izdevies noturēt līdzsvaru. “Mums ir stingra dzīves dziņa, mēs esam izdzīvotāji. Mūsu tautai ir arī apskaužams gudrības gēns. Mums ir nenogurstoša augšanas degsme, kā arī nešaubīga pārliecība par Latvijas tālāku uzplaukumu kopīgā Eiropas valstu saimē,” viņa sacīja, uzsverot, ka tikai brīva, demokrātiska, uz vērtībām balstīta Latvijas valsts būs stipra un neaizskarama.

“Paturot to prātā, Latvija droši ies uz priekšu, uz mūsu simtgadi un vēl tālāk,” rezumēja demisionējusī premjerministre.

“Daugavas Vanagi” ir nevalstiska bezpeļņas palīdzības organizācija, kas dibināta 1945.gada 28.decembrī latviešu karavīru gūstekņu nometnē Beļģijā. Šo gadu laikā organizācija devusi ievērojumu ieguldījumu latviešu tautas, valodas un kultūras saglabāšanā ārvalstīs un Latvijā.

Organizācijas 70.gadadienas pasākums notiek Rīgas Latviešu biedrības namā Merķeļa ielā 13, tas sākās plkst.16.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. nu par valsts amatpersonām nebrīnos , bet ko, – Vanagi pieņems to pateicību un vēl varbūt aplaizīsies?

 2. Kaprālis Bandenieks Atbildēt

  Daugavas Vanagus nodibināja vīri un jaunieši – Latviešu Leģionāri kara gūstekņu nometnē Cedelghēmā pirms 71 gada . Mēs ticējam , ka kādreiz mūsu valsts atkal būs brīva .
  Pagāja gadu desmiti un Dievs mums pasniedza Lielo Dāvanu – valsti , ko kara laukā
  nespejām nosargāt . Tā tomēr nav tāda , kādu cerējām ieraudzīt : ” MĒS GAIDAM
  TAISNĪBAS AUGŠĀMCELŠANOS ! “

  • Par “augšāmcelšanās” procesu bieži raksta Latvijas Avīze:
   “Neskaitāmi nekustamie īpašumi un uzņēmumi tiek pārdoti Krievijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem, taču Latvijas sabiedrībai nevajag būt netālredzīgai, izpārdodot savu zemi, uzskata kultūras socioloģe Dagmāra Beitnere.(..)
   Viņa sacīja, ka ir rūgti noraudzīties uz to, kā Jūrmalā tiek izpārdoti īpašumi. Īpašs sarūgtinājums ir uzzinot, ka māju un zemi, kas savulaik piederēja pirmā Latvijas Republikas prezidenta Jāņa Čakstes mazmeitām Annai Justīnei Čakstei-Rollinsai un Katrīnai Čakstei-Vilsonei, iegādājusies Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva preses sekretāres Nataļjas Timakovas ģimene.”
   Sociālantropoloģe: Izpārdot savu zemi ir netālredzīgi (16.11.2015)

 3. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Prieks par Mūrnieces kundzes stingro stāju, lepnums par Prezidentu un brīnums par Ōmītes pārvērtībām, ka pat viņa, kas savulaik atlaida savu ministru tikai par to, ka viņš nebaidījās piedalīties leģionāru gājienā, ir(?) sapratusi, ka leģionāri un “Daugavas Vanagi” ir un bija mūsu tautas dēli.
  Liels kauns Latvijas (vai tiešām Latvijas?) TV un Radio, kas nevienā kanālā neuzdrošinājās parādīt šī svinīgā akta reportāžu. Kas vada šos “masu informācijas līdzekļus”, kurš komandē parādi un pāršķir nošu lapas un pūš vispareizākajā stabulē?! Uzskatu, ka Radio un TV vadībai nekavējoties ir jāierodās Saeimā, lai sniegtu paskaidrojumus tautas pārstāvjiem un jāuzstājas TV tiešraidē vistuvākajās dienās, lai TAUTA varētu uzdot jautājumus. Tas ir kauns!
  Paldies “Daugavas Vanagiem”, kas mūsu izmocīto karavīru, bēgļu un visas latviešu tautas labā ir veselus 70!!! gadus uzupurējušies, cietuši pazemojumus no PSRS valdības un mūsu pašu līdzskrējējiem! Žēl, ka tā ”jocīgā” attieksme joprojām rafinēti turpinās no daudziem pie varas esošiem un arī neesošiem “patriotiem”. Vēlreiz paldies!

  • Arī tāmnieks/ bet pagāns Atbildēt

   Amatpersonas varēja paklusēt vispār, jo – pašas ir tiesājamas par noziegumiem pret latviešu tautu un valsti šo 25 gadu garumā. Liekuļi, tagad viņi skaisti izrunājas. Jā, runāt viņi māk – ja kungi to ļauj. Bet par Vanagiem – jā, tur redzami darbi, kas veltīti valsts atjaunotnei. Paldies par to, tiešām! Diemžēl šī ir 4. maija kliķes – to Tevis, tāmniek, pieminēto līdzskrējēju bandas “valsts”. Ne tā, ko gaidījām. Jā, kaprāl. gaidām taisnības augšāmcelšanos!

Draugiem Facebook Twitter Google+