×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. augusts, 2013
Drukāt

Valsts autoceļu lietošanas nodeva svārstīsies no 8 līdz 11 eiro dienā

LETALETA

Ilustratīvs foto.

Valsts autoceļu lietošanas nodeva jeb vinjete, kas varētu stāties spēkā no nākamā gada 1.jūlija, svārstīsies no astoņiem līdz 11 eiro (5,6 līdz 7,7 lati) dienā, liecina Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotie grozījumu Autoceļu lietošanas nodevas likumā.

 

Nodevu paredzēts iekasēt par valsts galveno autoceļu posmu lietošanu, izņemot to šķērsošanu, ar transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3 500 kilogramiem un kuri paredzēti vai tiek izmantoti kravu autopārvadājumiem.

Vinjeti administrēs Ceļu satiksmes drošības direkcija sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu un Latvijas autoceļu pārvaldītāju “Latvijas Valsts ceļi”.

SM Komunikācijas nodaļas vadītājs Aivis Freidenfels uzsvēra, ka Latvijas uzņēmēju autotransports pārvietojas pa Eiropas Savienības (ES) valstīm, kur šī autoceļu lietošanas nodeva ir obligāta jau tagad un tiek novirzīta ceļu infrastruktūrai. Savukārt pa Latvijas ceļiem ārvalstu kravas automašīnas pārvietojas, nemaksājot autoceļu nodevu un atstājot iespaidu uz Latvijas ceļu kvalitāti.

Viņš atgādināja, ka ieņēmumi no nodevas tiks novirzīti autoceļu uzturēšanai, atjaunošanai un attīstībai.

Tāpat Freidenfelds piebilda, ka nodevas likmju apmēri noteikti aptuveni divas reizes mazāki nekā ES direktīvā maksimāli pieļaujamie, kā arī nepārsniedz attiecīgās likmes Lietuvā.

Jau rakstīts, ka augusta sākumā SM paziņoja par plāniem ieviest vinjetes nākamā gada jūlijā. Iepriekš bija plānots tās ieviešanu atlikt līdz 2016.gadam.

Bažas par vinjetes ieviešanu pauduši pārvadātāji, mežizstrādātāji un zemnieki, kuri norādīja, ka nodevas ieviešana paaugstinās izmaksas.

Latvija ir viena no sešām Eiropas Savienības dalībvalstīm (Igaunija, Somija, Kipra, Malta un Apvienotā karaliste), kurās netiek iekasēta maksa par autoceļu izmantošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+