×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. marts, 2014
Drukāt

Valsts dažādiem meža nozares projektiem šogad piešķirs 237 927 eiro

mezs15

Lai veicinātu meža nozares ilgtspējīgu attīstību un konkurētspēju, valsts dažādiem nozares projektiem šogad piešķirs 237 927 eiro. To paredz otrdien valdībā apstiprinātie Zemkopības ministrijas (ZM) noteikumi, portālu “LA.lv” informēja ZM.

Šogad valsts atbalstīs sabiedrības informēšanas un izglītošanas programmu un projektu īstenošanu, tostarp skolu jaunatnes izglītošanas pasākuma “Konkurss “Mūsu mazais pārgājiens”” un “Meža dienas 2014” nodrošināšanu.

Arī turpmāk plānots nodrošināt izstādi “Iepazīsties – Koks!”, kuras mērķis ir pārskatāmi attēlot Latvijas meža nozari, izceļot katra posma – meža audzēšanas, aizsardzības, izstrādes, koksnes pārstrādes – sasniegumus. Tāpat atbalsts paredzēts meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs” balvu izgatavošanai un cietiem meža nozares attīstības projektiem.

Noteikumus projekts paredz arī atbalstīt zinātniskās izpētes projektus, tostarp privāto mežu apsaimniekošanas un meža īpašumu konsolidācijas un kooperācijas procesa monitoringa un nacionālā meža monitoringa veikšanu.

Tāpat plānots atbalstīt koksnes biomasas izmantošanas enerģijas ražošanai monitoringa veikšanu un zinātniskā pamatojuma izstrādi informācijas aktualizācijai Meža valsts reģistrā. Zinātnisko projektu atbalstīšana dos iespēju veikt zinātniskos pētījumus un īstenot attīstības projektus, tādējādi veicinot meža nozares atpazīstamību un pieejamo resursu un produktu kvalitatīvas un efektīvas izmantošanas iespējas. Pamatojoties uz zināšanām, tiek radīti nozares produkti ar palielinātu pievienoto vērtību, kuri dod ekonomiski lielāku ieguldījumu tautsaimniecībā, skaidro ZM.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+