×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
19. septembris, 2016
Drukāt

Krievijā vēlēšanās visvairāk balsu “Vienotajai Krievijai” (2)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Krievijā svētdien notikušajās parlamenta apakšpalātas Valsts domes vēlēšanās visvairāk balsu ieguvusi valdošā partija “Vienotā Krievija”, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas publiskotie provizoriskie rezultāti.

Saskaņā ar šiem rezultātiem, kas iegūti, saskaitot vairāk nekā 60% nodoto biļetenu, “Vienotā Krievija” pēc partiju sarakstiem saņēmusi 53,78% balsu.

Otrajā vietā ir Komunistiskā partija ar 13,92% balsu, apdzenot ultranacionālistisko Liberāldemokrātisko partiju, kurai ir 13,71% balsu. Kreisi centriskā partija “Taisnīgā Krievija” ir ceturtajā vietā ar 6,17% balsu. Pārējās partijas nav pārvarējušas 5% barjeru iekļūšanai Valsts domē pēc partiju sarakstiem, taču tās var iegūt deputātu vietas vienmandāta apgabalos.

Saskaitot vairāk nekā 60% balsu no visiem 225 vienmandāta apgabaliem, “Vienotās Krievijas” kandidāti ir vadībā 201 vienmandāta apgabalā.

Vēlēšanu komisijas informācija liecina, ka vēlētāju aktivitāte ir 47,7%.

Balsu skaitīšana turpinās.

“Vienotās Krievijas” priekšsēdētājs, premjerministrs Dmitrijs Medvedevs pēc pirmo provizorisko rezultātu paziņošanas žurnālistiem “Vienotās Krievijas” priekšvēlēšanu štābā teica, ka “mūsu partija ir uzvarējusi” un ka tāpat kā līdzšinējā Valsts domes sasaukumā arī jaunajā sasaukumā “Vienotajai Krievijai” būs absolūtais vairākums. Krievijas prezidents Vladimirs Putins, stāvot līdzās Medvedevam, norādīja, ka vēlēšanu rezultāti liecinot par to, ka “pieaug cilvēku politiskais briedums”. “Vienkārši labāk par mums neviens nestrādā,” sacīja Putins.

Neatkarīgā vēlēšanu novērošanas organziācija “Golos” (Balss) saņēmusi vismaz 2000 sūdzības par iespējamiem vēlēšanu pārkāpumiem visā Krievijā. Tiek ziņots par lielu skaitu karavīru, kuri balsojuši vēlēšanu iecirkņos, kur tie nebija reģistrēti, kā arī par vēlēšanu biļetenu aizpildīšanu ārpus kabīnēm.

Vietnē “YouTube” publicēti video, kuros redzams, kā vēlēšanu iecirkņu darbinieki vairākos Krievijas dienvidu reģionos vēlēšanu urnās iemet vairākus papīra gabalus.

Altaja novadā Sibīrijā kreisi centriskās opozīcijas partijas “Jabloko” kandidāts paziņoja, ka gados jauni cilvēki esot balsojuši vecāka gadagājuma cilvēku vārdā.

Valsts domes pilnvaru termiņš ir pieci gadi. Tajā ir 450 deputāti, un puse no tiem jeb 225 deputāti tiek ievēlēti pēc partiju sarakstiem, kuriem iekļūšanai domē ir jāpārvar 5% barjera, bet pārējie 225 deputāti – vienmandāta apgabalos.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Par laimi sev un nelaimi kaimiņiem Krievijas sabiedrība turpina būt vienota ticībā ,neuzticamībā, antisportā ,militārismā un mežonībā.

  2. “Vietnē “YouTube” publicēti video, kuros redzams, kā vēlēšanu iecirkņu darbinieki vairākos Krievijas dienvidu reģionos vēlēšanu urnās iemet vairākus papīra gabalus.”

    Dažus maigi teikts, tur reāli kaudzēm met iekšā…

Draugiem Facebook Twitter Google+