×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. marts, 2014
Drukāt

Butkevičs: Valsts drošība atkarīga arī no pilsoņu stājas (6)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Lūgts komentēt Lietuvas Valsts drošības departamenta (VSD) ziņojumu par apdraudējumiem valsts drošībai, premjerministrs Aļģirds Butkevičs uzsvēris, ka valsts drošībā svarīga loma ir arī pilsoņu atbildībai un stājai.

Ziņojumā norādīts, ka pret Lietuvu agresīvi darbojas Krievijas izlūkdienesti, kurus interesē Lietuvas iekšpolitika, ārpolitika, ekonomika, enerģētika, stratēģiskie projekti, valsts aizsardzība. VSD konstatējis centienus veidot jaunas un uzturēt esošās ietekmes grupas Lietuvā, izmantot Lietuvas politiķu nesaskaņas, nepilnības dažādu iestāžu savstarpējā sadarbībā, izplatīt informāciju, kas diskreditē Lietuvu un ir pretrunā ar tās interesēm, kurināt etnisko kopienu nesaskaņas un vājināt to integrāciju Lietuvas sabiedrībā. Seima deputāts Ķēstutis Masjulis aicinājis Valsts drošības departamentu rosināt “Pirmā Baltijas kanāla” un vairāku krievvalodīgo izdevumu slēgšanu, lai novērstu Kremļa propagandas izplatīšanu Lietuvā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. To varēs skaidri redzēt pēc ES deputātu vēlēšanām cik piedalīsies un par ko balsos ,domāju ka tiem kam pēc tam paliks bail ir laiks kravāt koferus un mukt uz rietumiem ja tie ņems pretī.

  2. Arī no armijas bruņojuma 🙂

  3. Atbilde uz šo jautājumu Latvijā ir vairāk kā skaidra un uz to norāda iedzīvotāju absolūtā neuzticība saeimai un valdībai,kas nevienam nav nekāds noslēpums.

  4. Pirms sākat izteikt pretvalstiskos komentāru, izlasiet Ievas Lešinskas interviju ar Maksu Georgu Vīku “Mazā dvielīša efekts”, kurš publicēts 2010.gada janvāra numurā “Rīgas laiks”.
    Ieteiktu šo interviju publicēt(pārpublicēt).

  5. Pajaut’ajiens: Vai”‘mier st’aj’a”‘st’avo’ss pilsonis AR’I SEKM’E VALSTS AIZSARDZ’IBU?

Draugiem Facebook Twitter Google+