×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. septembris, 2014
Drukāt

Valsts finansējuma apturēšana draud arī pārējām varas partijām (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts finansējuma apturēšana draud vēl trīs varas partijām – “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), “Vienotībai” un “Reformu partijai”, taču precīzi tas būs zināms pēc tiesvedību pabeigšanas, aģentūra LETA noskaidroja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

Latvijas Televīzijas vēstīja, ka pieļauto finanšu pārkāpumu dēļ KNAB nolēmis atņemt Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) valsts finansējumu 79 000 eiro apmērā.

KNAB pārstāve Inta Nolle paskaidroja, ka partiju 2012.gada pārskatu pārbaužu rezultātā pieņemti vairāki lēmumi par valsts budžeta finansējuma izlietošanas un maksājumu veikšanas kārtības ierobežojumu pārkāpšanu.

Birojs konstatēja, ka no valsts budžeta piešķirtos līdzekļus ZZS – neatbilstoši likumā noteiktajam – ir tērējusi, apmaksājot juridisko palīdzību, kā arī pārskaitījusi naudas līdzekļus no sava speciāla valsts budžeta konta uz savu ziedojumu kontu un novada attīstības biedrībai “Līvāni”.

KNAB uzdeva ZZS atmaksāt prettiesiski iztērētos 4583 eiro, un ZZS to arī izdarīja. Ņemot vērā, ka KNAB lēmums stājies spēkā, KNAB bija jāpieņem lēmums par valsts budžeta izmaksas apturēšanu šai partijai.

Valsts budžeta piešķirto līdzekļu atņemšana draud vēl vairākām partijām. KNAB iepriekš uzdeva atmaksāt prettiesiski iztērētos valsts budžeta līdzekļus arī partijām VL-TB/LNNK, “Vienotība” un “Reformu partija”. Šīm politiskajām organizācijām attiecīgi tika uzdots atmaksāt 5439 eiro, 31 302 eiro un 27 249 eiro.

KNAB konstatējis, ka VL-TB/LNNK valsts finansējumu neatbilstoši likumā noteiktajam ir tērējis, piemēram, apmaksājot kancelejas, saimniecības un pārtikas preces. “Vienotība” finansējumu tērējusi, piemēram, apmaksājot biroja paklāju nomu, reklāmu par referendumu, ar ēdināšanu saistītos pakalpojumus un citus izdevumus. Tāpat partija pārskaitījusi naudas līdzekļus no sava speciāla valsts budžeta konta uz citu norēķinu kontu.

Savukārt “Zatlera reformu partija” (tagad “Reformu partija” (RP)) finansējumu tērējusi, apmaksājot, piemēram, alkoholu, ēdināšanas pakalpojumus un sēru vainagu. Tāpat partija piešķirtos valsts budžeta finanšu līdzekļus no sava speciālā konta ir pārskaitījusi uz citu norēķinu kontu.

Šīs partijas KNAB lēmumus par pretlikumīgi izlietoto valsts finanšu līdzekļu atmaksāšanu valsts budžetā ir pārsūdzējušas tiesā. Likums paredz, ka KNAB jāpieņem lēmums par valsts budžeta finansējuma izmaksas apturēšanu, ja lēmums par soda piemērošanu ir stājies spēkā. Tikai pēc tiesas lēmuma tiks lemts par valsts budžeta finansējuma izmaksas apturēšanu šīm partijām.

Politiskie spēki nepiekrīt KNAB konstatētajam, tāpēc turpinās tiesvedības šajā jautājumā.

RP nepiekrīt KNAB par pretlikumīgi tērēto partijai piešķirto valsts budžeta finansējumu, jo savlaicīgi neesot bijušas pieejamas vadlīnijas par valsts naudas izlietojumu, iepriekš sacīja RP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica.

VL-TB/LNNK ģenerālsekretārs Aigars Lūsis iepriekš skaidroja, ka nacionālā apvienība KNAB lēmumu apstrīd, jo neuzskata, ka izdevumi “biroja darba nodrošināšanai nepieciešamajām elementārām lietām” neatbilst likumam.

Arī “Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars iepriekš nepiekrita, ka izdevumi reklāmai par referendumu neatbilst likumam, jo partijas pienākums bija skaidrot iedzīvotājiem pozīciju par tā dēvēto valodas referendumu. Tāpat esot vairākas “tehniskas lietas”, proti, par grāmatvedības pakalpojumiem tika maksāts juridiskai personai, nevis fiziskai personai.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nu lai tad tas knabis Atbildēt

    ir tik labs un paskaidro mums visiem par kadiem partijas izdevumiem drikst un par kadiem nedrikst izlietot pieskirto naudu.. Vai piemeram Sudraba drikstetu izdot par savam lupukrasam un frizuram un par tam radio reklamam kura vina telo, ka pati uzstajas bet algo citu lai runa vinas vieta… laikam baidas, ka atkal nogibs un nekas nesanaks!

    • Saprotu Jūsu nievu, bet runa tak ir par tām partijām, kas saņēma naudu no valsts budžeta, nevis par Sudrabas partiju, kurai tas (varbūt!) spīd tikai nākotnē. Un vispār izskatās, ka likums šai gadījumā ir ļoti neskaidrs.

  2. latvietis parastais Atbildēt

    nepārprotiet es ari zzs nevaru ciest, bet kāpec vienai pārtrauc pirms velešanām, kamer pārejās cik saprotams par tiem pašiem grēkiem turpinās finanset vismaz lidz velešanām un tik tad pārtrauks? tā mums tāda jauna demokrātijas paraugforma? visi vienlidzigi bet savejie vel vienlidzigāki

  3. tagad ZZS pārkāpums vien sīkums šķiet ne !

  4. Nesliktas summas salasās kopā! un tas viss bez pamatojuma?!

Draugiem Facebook Twitter Google+