×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

Valsts finansējumu Nacionālā muzeju krājuma uzturēšanai saņems 30 muzeji

Foto: LETAFoto: LETA

Vislielāko valsts atbalstu Nacionālā muzeju krājuma uzturēšanai un izmantošanai– 13 225 eiro – saņēmis 1991. gada barikāžu muzejs.

Noslēdzies Kultūras ministrijas (KM) konkurss par valsts finansējumu Nacionālā muzeju krājuma uzturēšanai un izmantošanai, un tā ietvaros valsts budžeta finansējumu saņems 30 muzeji, LA.lv pastāstīja Kultūrpolitikas departamenta Muzeju nodaļas pārvaldes vecākā referente Jana Šakare.

Konkursam “Par valsts finansējumu Nacionālā muzeju krājuma uzturēšanai un izmantošanai pašvaldību, autonomajos un privātajos muzejos un privātajās kolekcijās” šogad tika iesniegti 45 projektu pieteikumi. Valsts budžeta finansiālo atbalstu ir ieguvuši 30 projekti: 24 no pašvaldību muzejiem, četri no autonomajiem muzejiem un divi no privātajiem muzejiem, precizēja KM speciāliste.

Nacionālā muzeju krājuma glabāšanas apstākļu – krātuvju aprīkojuma un drošības uzlabošana – plānota divpadsmit projektu pieteikumos. Desmit no atbalstītajiem projektiem paredz nozīmīgu un unikālu muzeja priekšmetu restaurāciju un konservāciju, lai varētu tos iekļaut muzeju ekspozīcijās un izstādēs, savukārt viens projekts paredz moderna restaurācijas aprīkojuma iegādi. Septiņi projekti saistīti ar muzeja ekspozīciju dizaina izstrādi un iekārtojuma izveidi.

Kopumā muzeju projektiem Nacionālā muzeju krājuma uzturēšanai un izmantošanai 2015. gadā no valsts budžeta tiks piešķirti 79 217 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+