×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. augusts, 2016
Drukāt

Valsts galvenās amatpersonas piedalīsies svētkos Aglonā (5)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) piedalīsies svētku pasākumos Aglonā, liecina amatpersonu darba kārtības.

Mūrniece Aglonā ieradīsies jau svētdien, 14.augustā, kad vakarā dosies Tautas Krustaceļa gājienā. Savukārt pirmdien, 15.augustā, plkst.12, pēc Romas katoļu baznīcas Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskapa Jāņa Buļa ielūguma, Saeimas priekšsēdētāja piedalīsies svinību galvenajā dievkalpojumā Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā.

Savukārt Kučinskis un Vējonis Aglonā plāno ierasties pirmdien, kad abi valsts līderi ņems dalību Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos.

Aglonas svētku kārtība 2016.gadam, liecina, ka pasākumi sākas jau ceturtdien, 11.augustā. Svētki norisināsies līdz pirmdienai, 15.augustam un noslēgsies plkst.19 ar Vakara Svēto Misi pie Dievmātes altāra.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki 11.-15.augustā ir gada lielākie katoļu svētki, kas Aglonā – starptautiskas nozīmes svētvietā Latvijā – pulcē tūkstošiem katoļu un citu konfesiju ticīgo gan no Latvijas, gan citām valstīm. Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki atzīti par valsts nozīmes pasākumu, un tiem tiek piešķirti līdzekļi arī no valsts budžeta.

Svētku laikā norisinās vairākas svētās Mises, procesijas, adorācijas un lūgšanas. Svētku kulminācija tradicionāli ir 14.-15.augusts, kad notiek Tautas krusta ceļš un Svētku galvenā mise. Šajās dienās Aglonā pulcējas desmitiem tūkstošu ticīgo. Tāpat Aglonas svētkus apmeklē valsts augstākās amatpersonas. Aglonas svētku laikā kārtību nodrošinās vairāki desmiti policistu, zemessargu, bet par apmeklētāju veselību rūpēsies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Valsts institūciju pienākums būtu šiem apkrāptajiem pateikt, ka tas, kas rakstīts fizikas un bioloģijas mācību grāmatās, ir taisnība. Finansējot šo tumsonības manifestāciju (katru gadu ~ 12000 €), valsts nonāk pretrunīgā situācijā. Kristīgās vērtības nevar būt kā aktuālas morālās vērtības, jo ir balstītas uz melīgo apgalvojumu, ka pasauli ir radījusi mitoloģiska būtne. Sludinātāju apgalvojums, ka katram ir tiesības ticēt, šajā gadījumā – būt apkrāptam, neiztur kritiku.

  • Uzreiz var redzēt, ka esi Darvina atklājuma produkts, neko citu nevarēja gaidīt no mērkaķu cilts pārstāvja.
   Parušinies atkritumu urnās, atradīsi tukšās pudeles, varbūt pilnai arī sanāks, varēsi ieraut un grāvmalā izgulēties, ja mošķi netraucēs.

   • Dievticīgie, baznīcas un Dieva vārdā, Bībeles pasaules radīšanas versiju var iesniegt Izglītības un zinātnes ministrijā. Lai to visu beidzot apstiprina, kā mācību programmu skolām. Tas pārliecinās visus. Bībeles popularizēšana, ir dievticīgo primārs pienākums. Redzams, ka “baznīcas kalpi” negrib sevi parādīt, kā domājošus primātu līmenī.

  • Reliģijai ir stipra līdzība, atvainojiet, ar dzimumorgāniem – ir pašsaprotami, ka tie ir visiem. Bet ko līdz tos velk ārā un vicina – vairs nav forši. Tad nu katoļi un viņiem līdzīgie varētu paši sponsorēt savus kaktu pasākumus, nevis no mūsu nodokļu naudas.

   • Kosi, ja visu to naudu atdotu vienalga kam, ko iztērē alkoholiķu un narkomānu ārstēšanai, kuriem nav ne jausmas par Dievu un Viņa baušļiem, tad sanāktu arī ko samaksāt par taviem komentāriem, jo Tu neesi radis neko darīt bez maksas.

Draugiem Facebook Twitter Google+