×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. septembris, 2012
Drukāt

Valsts iestādē – ar maksājuma karti


No 1. septembra valsts iestādes pakalpojuma saņēmējam vairs nav pienākuma kā samaksas apliecinājumu uzrādīt apliecinātu maksājuma dokumentu.
 Turpmāk valsts iestādēm pašām jāpārbauda, vai maksājums saņemts valsts budžetā, ar elektroniskās norēķinu sistēmas “eKase” palīdzību. 


 

Pakalpojuma saņēmējam valsts iestādē pēc tās darbinieka pieprasījuma ir jāsniedz informācija par maksājumu, piemēram, uzrādot neapliecinātu maksājuma izdruku vai norādot ziņas par maksājuma veikšanas datumu, summu un maksātāja datiem.

Bet, lai izvairītos no situācijām, ka persona pēc pieprasītā pakalpojuma apmaksas ir ieradusies pakalpojuma saņemšanas vietā, taču iestāde atsaka pakalpojuma saņemšanu, jo personas veiktais maksājums vēl nav saņemts valsts budžetā, Valsts kases tīmekļa vietnē www.kase.gov.lv sadaļā “Budžetā veiktā maksājuma pārbaude” izveidota maksājumu pārbaudes forma, kurā maksātājs pēc maksājuma veikšanas un pirms došanās uz pakalpojuma saņemšanas vietu, ievadot unikālo maksājuma rīkojuma reģistrācijas numuru, ērti var pārliecināties, vai maksājums ir vai nav saņemts valsts budžetā.

Veicot maksājumu datu pārbaudi, maksātājam jāņem vērā tas, ka maksājums latos iekšzemē pēc tā pieņemšanas izpildei ir jānogādā saņēmēja kontā līdz nākamās darbdienas beigām.

Tātad, ja uz valsts iestādi jādodas pēc apmaksāta pakalpojuma, tad visdrošāk vai nu aiznākamajā dienā pēc bankas pārskaitījuma, vai arī uzreiz ar bankas maksājuma karti.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+