Mobilā versija
+0.4°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
8. aprīlis, 2016
Drukāt

Valsts iestādē konstatē šifrējošo datorvīrusu

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Marta nogalē kādā valsts iestādē ticis konstatēts šifrējošs datorvīruss, informēja informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijā “Cert.lv”.

Institūcija informē, ka valsts iestādē ar šifrējošo datorvīrusu “TeslaCrypt” tika sašifrēts dators. Pēc vīrusa pamanīšanas, ar antivīrusa palīdzību tika atrasts un izdzēsts kaitīgais fails Win32/Filecoder.TeslaCrypt.Atrojan, tādējādi apturot vīrusa tālāko iespējamo izplatību iestādes tīklā.

Sašifrētie faili tika atgūti no rezerves kopijām.

informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv” valsts iestādi, kuras faili tika sašifrēti, aģentūrai BNS neatklāja. Institūcija informēja, ka tika sašifrēts viens no lietotāja datoriem, bet tas neesot radījis traucējumus iestādes darbā.

“Cert.lv” turpina incidenta izpēti, lai noskaidrotu vīrusa izplatīšanās mehānismu.

Pievienot komentāru

"Samsung" attālināti atslēgs "Galaxy Note 7"Dienvidkorejas elektronikas firma "Samsung" piektdien paziņoja, ka ASV atslēgs viedtālruņus "Galaxy Note 7", lai piespiestu atlikušos īpašniekus pārtraukt lietot drošības dēļ atsauktās ierīces.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+