×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2016
Drukāt

Valsts iestāžu oficiālās statistikas portāls izmaksās pusmiljonu eiro

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs foto

Izmantojot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējumu, plānots veidot oficiālās statistikas portālu, aģentūra LETA uzzināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Paredzēts, ka portāla izveide izmaksās ap 500 000 eiro, bet tā ikgadējās izmaksas pēc izveides būs 133 848 eiro gadā.

Ministrija skaidro, ka patlaban daudzu iestāžu iesaiste oficiālās statistikas nodrošināšanā un tās publicēšanas koplietošanas risinājumu neesamība ir radījusi situāciju, kad katrai iestādei ir jāvelta laiks un resursi, lai nodrošinātu statistikas publicēšanu. Savukārt, izveidojot kopīgu publicēšanas un vizualizēšanas risinājumu, statistikas iestāžu resursi tiks izmantoti efektīvāk un racionālāk.

Kā skaidro VARAM, patlaban pastāvošā statistikas publicēšanas sistēma nav atbilstoša ne statistikas lietotāju vajadzībām, ne statistikas iestāžu resursu efektīvai izmantošanai. Lietotājam būtisku apgrūtinājumu rada tīmeklī izkliedētie dati, dažādas sistēmas, metadatu neesamība, kas ir šķērslis statistikas analīzei un interpretācijai.

Ministrija ir pārliecināta, ka šādas oficiālās statistikas pieejamība veicinās sabiedrības informētību par valstī notiekošajiem sociālekonomiskajiem procesiem. Turklāt viegli pieejama un detalizēta statistika valsts pārvaldē, reģionālajā politikā un uzņēmējdarbībā veicināšot statistikas datu izmantošanu lēmumu pieņemšanā.

Ministrijas ieskatā būtiski ir arī, ka gadījumā, ja oficiālā statistika tiks publicēta iepriekš paredzētajā laikā saskaņā ar datu publicēšanas kalendāru, pieejamā veidā tiks nodrošināta vienlīdzīga attieksme pret visiem statistikas lietotājiem. Ieguvums no šāda portāla būšot arī zinātnisko pētījumu veikšanas un pētījumu rezultātu izmantošanas veicināšana.

Statistikas portāls un vienoti principi ļaus nodrošināt kvalitatīvu oficiālās statistikas izplatīšanu atbilstoši Eiropas Statistikas prakses kodeksam, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas Padomes rekomendācijai par labo praksi statistikas jomā un citiem starptautiskiem standartiem, uzsver VARAM.

Ministrija uzskata, ka oficiālās statistikas portāla projekts nodrošinās finansiālu ietaupījumu gan programmatūras risinājumu izstrādes un ieviešanas, gan arī darbības un uzturēšanas laikā, salīdzinot ar unikālu sistēmu veidošanu katrā statistikas iestādē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+