×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
10. aprīlis, 2016
Drukāt

Valsts iestāžu telpas uzkopj kompānija, ko apsūdz par izvairīšanos no nodokļu nomaksas (7)

4t

Ja paredzēts tīrīt mīkstu segumu, slotas galvu ieliek plastmasas uzlikā. Flīzes var tīrīt ar šo uzliku, bet laminātu un parketu gan ne, jo pastāv risks tos saskrāpēt. 
 Kad slota ir darba kārtībā, to pieslēdz strāvas avotam un sāk tīrīšanu. 


Valsts ieņēmumu dienests (VID) prokuratūrai kriminālvajāšanai nodevis lietu pret astoņām personām un vairākām firmām par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, to vidū ir arī uzņēmums, kas uzkopj vai uzkopis telpas ministrijās, pašā VID un citās valsts iestādēs, 10.aprīlī vēstīja raidījums “Nekā personīga”.

Raidījums ziņo, ka 2013.gada beigās Finanšu policija aizturēja kārtējo naudas mazgātāju grupējumu. Veica 30 kratīšanas firmu birojos, dzīvokļos un privātmājās. Izņēma dokumentus, datorus un skaidru naudu.

Finanšu policijas priekšnieks Kaspars Podiņš raidījumam skaidro, ka grupējuma pārraudzībā bija vairāki uzņēmumi. Viņš norāda, ka tas darbojās Latvijas teritorijā, tikusi pārskaitīta nauda par neesošiem darījumiem, ka arī grupējuma dalībnieki naudu noņēma, un ieturot savu procentu, atgrieza atpakaļ saimnieciskās darbības veicējiem, kas šo naudu izmantoja gan savām vajadzībām, gan aplokšņu algu izmaksai.

Raidījums vēsta, ka viens no iesaistītajiem uzņēmumiem ir telpu uzkopšanas biznesa līderis SIA “Cleanhouse”, kas nodokļos neesot samaksājusi 700 000 eiro.

Lai gan nodokļu iekasētāji uzņēmumu vaino nodokļu nemaksāšanā, izmeklēšanas laikā tas ir uzvarējis arī VID un atsevišķu ministriju iepirkumu konkursos par putekļu slaucīšanu un grīdu mazgāšanu.

Finanšu ministrijas Juridiskā departamenta direktore Inta Liepa skaidro, ka uzņēmumu pēc šā brīža iepirkuma likumiem nevar izslēgt no dalības iepirkumā, jo kamēr tiek pabeigts kriminālprocess, darbojas nevainīguma prezumpcijas princips. Kriminālprocesā var ierobežot fizisku personu tiesības ieņemt amatus vai nodarboties ar kādām lietām izmeklēšanas laikā, taču juridiskām personām šādi ierobežojumi nav paredzēti.

Pagājušā gada beigās izmeklēšana pabeigta un izmeklētāji to nosūtījuši prokuratūrai, prasot sākt kriminālvajāšanu pret astoņām personām. Tolaik arī “Cleanhouse” īpašnieku Edvīnu Vansoviču un darbinieku Mārtiņu Droni.

Prokuratūrā šobrīd uzsākta kriminālvajāšana pret visām astoņām Finanšu policijas norādītajām personām. Tomēr mainīta kvalifikācija – prokuratūra neuzskata, ka uzņēmējiem būtu jāatbild par naudas legalizāciju. Četrām personām mīkstināta arī apsūdzība nodokļu nemaksāšanā. Tā mainīta uz šī nodarījuma atbalstīšanu.

Ja tiesa “Cleanhouse” amatpersonas atzīs par vainīgām, uzņēmumam draud trīs gadu aizliegums piedalīties valsts iepirkumos. Tomēr, iespējams, šis sods ies uzņēmumam secen, jo likums liedz startēt firmai konkursā tikai tad, ja notiesātās amatpersonas tur strādā. “Nekā personīga” rīcībā ir informācija, ka abu apsūdzēto personu firmas vadībā vairs nav.

Uzņēmums “Cleanhouse” dibināts 1997.gadā. Šobrīd tas ir lielākais telpu uzkopšanas un apsaimniekošanas uzņēmums, nodarbina 600 strādājošo, tā apgrozījums pieci līdz seši miljoni eiro gadā. Uzņēmuma 2015.gadā uzvarēto konkursu kopējā summa pārsniedza 4,5 miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. jau 2004 - 2005 gadā Atbildēt

    Strādaju CLEENHOUSE gandrīz pirms 10 gadiem un tīrīju pilsonības un migrācijas departamentu vairāk par gadu bez firmas direktora parakstīta darba līguma!!! Izrādījās ka nodokļi par mani nebija maksāti nomaksāti!!! Kad jautāju grāmatvedei ‘kur ir paraksts un zīmogs uz CLEENHOUSE darba līguma man tika skaidrots ka tuvākajā laikā pēc pārbaudes laika tiks iedots orģināls un tā tas turpinājās gandrīz divus gadus !!Migrācijas pārvaldes augsta ranga darbiniekiem darba laikā divas reizes nedēļā nāca masieris un veica stundu ilgu īt kā releksējošu masāžu ,ko apmaksāja no valsts budžeta. Vai zināt, kas tajā laikā vadīja šo ministriju!!!

  2. Bet vai mūsu tiesneši ir uzdevumu augstumos?

  3. Kad korupcijā iestieg VID ar visu Pētersoni kā lielāko piesedzēju?

  4. Kad korupcijā iestieg VID ar visu Pētersoni kā lielāko piesedzēju?

  5. Roka roku mazgā – abas tīras! Visi tak’ vienā biznesā, tāpēc jādzīvo draudzīgi.

  6. Vai ir vēl VIDam uzdodami jautājumi? Manuprāt, darbs tikai likvidācijas komisijai!

Draugiem Facebook Twitter Google+