Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
5. maijs, 2015
Drukāt

Valsts izsniegs galvojumus 100 ģimenēm mājokļu iegādei un 1900 māju siltināšanai

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Valsts izsniegs galvojumus 100 ģimenēm mājokļu iegādei un 1900 daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanai.

To otrdien nolēma valdība pēc tam, kad bija iepazinusies ar Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto informāciju par īstenotajām valsts atbalsta programmām, no kurām būtiskākās ir Ģimeņu mājokļu galvojumu programma un Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas programma, informē FM.

Ministrijā skaidro, ka Ģimeņu mājokļu galvojumu programmas darbība uzsākta ar 332 678 eiro finansējumu, bet janvāra beigās valdība nolēma programmas finansēšanai papildus novirzīt 635 295 eiro. Pašreiz programmai pieejamais finansējums ir  980 973 eiro. Paredzēts, ka galvojuma izsniegšanas termiņš nedrīkstēs pārsniegt 10 gadus. Sākotnēji plānots izsniegt 100 galvojumus, un to apmērs būs atkarīgs no bērnu skaita ģimenē.

Piemēram, ģimenēm ar trim vai vairāk bērniem piemērojams galvojums 20% apmērā jeb līdz 20 000 eiro. Tāpat ģimenēm ar diviem bērniem iespējams piemērot galvojumu līdz 15% jeb 15 000 eiro apmērā. Savukārt ģimenes ar vienu bērnu varēs iegūt galvojumu 10% apmērā jeb līdz 10 000 eiro.

Toties Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas programma, kas šobrīd tiek izstrādāta, nodrošinās finansējumu daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes paaugstināšanas projektiem. Programma sniegs aizdevumus ar atmaksas termiņu līdz 20 gadiem. Taču, ja tiks sasniegts noteikts energoefektivitātes līmenis, paredzēta iespēja daļēji dzēst aizdevuma pamatsummu 35% apmērā.

Ņemot vērā starptautisko finanšu institūciju finansējuma piesaistes iespējas, programmā plānots izsniegt aizdevumus 1900 daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām. Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas programmai Eiropas Savienības fondu 2014. – 2020. gada plānošanas periodā pieejams finansējums aptuveni 150 miljonu eiro apmērā.

Valsts atbalsta programmas īsteno apvienotā attīstības finanšu institūcija “Altum”.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+