×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Valsts kancelejā notur lekciju par bijušo premjeru Hugo Celmiņu

Foto: Valsts kancelejas arhīvs.Foto: Valsts kancelejas arhīvs.

Lekcija par bijušo Ministru prezidentu Hugo Celmiņu

Trešdien, 6.novembrī, Valsts kancelejā publiskā lekcijā izglītoja klātesošos interesentus par bijušā Ministru prezidenta Hugo Celmiņa lomu Latvijas vēsturē, ievadot paredzēto pasākumu ciklu, kas veltīts gaidāmajai Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadienai.

Vēstures doktors Jānis Šiliņš minēja, ka Hugo Celmiņš, viņaprāt, bijis izcils valstsvīrs, kura dzīvi un darbu raksturojusi devīze uz Lāčplēša kara ordeņa „Par Latviju!”. J.Šiliņš lekcijā vēl pastāstīja, ka ”bijušais premjers H.Celmiņš bija viens no cīnītājiem par Latvijas neatkarību un Agrārās reformas izstrādātājiem, kas likusi Latvijas demokrātiskajai un nacionālajai republikai drošu pamatu. Klātesošajiem bija arī iespēja klausīties H.Celmiņa dzimtas pārstāves Gaidas Matisones stāstījumā par politiķa ģimenes ikdienas dzīvi,” portālam la.lv pastāstīja Valsts kancelejas pārstāve Sabīne Spurķe.

Lekcijā uzstājās vēl Lubānas vidusskolas skolniece Gita Sauka, kura izstrādājusi zinātniski pētniecisko darbu par H.Celmiņu. Skolnieci pārsteidzis fakts, ka visi H. H.Celmiņa dzimtas pārstāvji ieguva augstāko izglītību un dzīvē daudz sasniedza, neskatoties uz to, ka uzauguši laukos.

Lekciju cikls par bijušajiem Ministru prezidentiem tiks turpināts nākamgad. Šī gada 12.novembrī, turpinot svētku ciklu, valdības namā atklās fotoizstādi „Latvijai 95”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+