Mobilā versija
+6.1°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
24. septembris, 2013
Drukāt

Valsts kanceleja: valsts ir pārkāpusi Flika kā investora intereses

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas nacionālās lidsabiedrības AS "Air Baltic Corporation" ("airBaltic") prezidents Bertolds Fliks piedalās aviosabiedrības "airBaltic" preses konferencē, kurā informē par sanāksmes "Rīgai kļūstot par Eiropas ziemeļu vārtiem" gaitu.

Latvijas valsts ir pārkāpusi bijušā aviosabiedrības “airBaltic” līdzīpašnieka Bertolda Flika kā investora intereses, šādu Valsts kancelejas viedokli žurnālistiem otrdien pauda kancelejas direktora palīgs, jurists Ivars Mēkons.

Pēc viņa teiktā, Flika kā investora intereses ir pārkāptas saistībā ar darījumu, kurā valsts pārņēma “airBaltic” akcijas. “Valsts var atņemt īpašumu, bet ir jābūt taisnīgai atlīdzībai,” norādīja Mēkons.

“[Šā gada] 1.jūnijā Fliks iesniedza premjeram, tieslietu ministram un satiksmes ministram adresētu pretenziju pret Latvijas valsti par 60 miljoniem latu. Satiksmes ministrija mums lūdza sniegt viedokli par iespējamajām tiesvedības sekām, un šis ir Valsts kancelejas profesionālais viedoklis, bet ne valsts oficiālā nostāja – tādu šajā jautājumā var sniegt tikai Satiksmes ministrija,” sacīja kancelejas direktora palīgs.

Viņš norādīja, ka patlaban rit sarunas starp iesaistītājām puisēm, taču gadījumā, ja neizdosies vienoties, starptautiskajā šķīrējtiesā Flikam varētu kompensācijā tikt izmaksāti 15-16 miljoni latu.

Satiksmes ministrija (SM) 2011.gada 30.novembrī iegādājās “Baltijas Aviācijas sistēmas” (BAS), kuras līdzīpašnieks bija Fliks, piederošos 47,2% lidsabiedrības akciju. Akcijas iegādātas par to nominālvērtību – 224 453 latiem. Tādējādi valsts kļuva par 99,8% “airBaltic” akciju īpašnieci. Likvidējamajai “Latvijas Krājbankai” ieķīlātās akcijas ministrija iegādājās uz pirmpirkuma tiesību pamata. 2012.gada 8.jūnijā Latvija nopirka no BAS arī tās vienīgo “airBaltic” akciju, samaksājot vienu latu. Tādējādi, kopš šā datuma BAS vairs nav “airBaltic” akcionārs.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+