×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2013
Drukāt

Valsts kancelejai sūdzas par meitas novājēšanu bērnudārzā

Foto-LETAFoto-LETA

Saistībā ar pārmērīgo administratīvo slogu, iedzīvotāji pagājušogad Valsts kancelejas uzmanību vērsuši uz dažādām sadzīves problēmām un situācijām – sūdzības saņemtas gan par meitas novājēšanu bērnudārzā, gan par piemērota izmēra formastērpu trūkumu policijā.

Kāds iedzīvotājs Valsts kancelejai sūdzējies par ēdiena gatavošanu meitas bērnudārzā. Meitene kopš septembra zaudējusi aptuveni trīs kilogramus sava svara, jo bērnudārzā gatavotajam ēdienam nepietiekamā daudzumā pievienojot cukuru un sāli – tikai tik daudz, cik ir noteikts Ministru kabineta noteikumos. Līdz ar to bērni šādu ēdienu neēdot.

“Vai tiešām man no mājas būs jādod bērnam līdzi ēdiens ar sāli, lai tas nenomirtu badā? Nu nevajag tā pārcensties un mērdēt bērnus badā,” rakstījis iedzīvotājs, aicinot atcelt, viņaprāt, pārspīlētās normas, kamēr nav notikusi lielāka nelaime.

Uz šo vēstuli ir sagatavots skaidrojums par Ministru kabineta noteikumiem, kas pērn 1.jūnijā stājušies spēkā un ievieš normas, kuras rekomendē Starptautiskās veselības organizācijas. Noteikumos ir minēts, ka sāls daudzums bērniem līdz sešu gadu vecumam dienā nevar pārsniegt vienu trešdaļu ēdamkarotes, bet cukura daudzums – divas ēdamkarotes. Tāpat paskaidrots, ka sāls un cukura lietošana uzturā sabojā garšas izjūtu un arī pieaugušajiem nebūtu vēlams lietot pārāk sāļus un saldus ēdienus.

Kāds cits iedzīvotājs sūdzējies, jo jūtas diskriminēts par to, ka Latvijā saistībā ar ārstniecības pakalpojumu sniegšanu iedzīvotāji tiek “sadalīti kastās”. Vīrieti nav apmierinājis fakts, ka ārvalstniekiem medicīniskie pakalpojumi jāsniedz tādās iestādēs, kas izveidotas vismaz pirms trim gadiem un kurās ir jābūt notikušai Veselības inspekcijas pārbaudei. Sūdzības iesniedzējs secinājis, ka Latvijas iedzīvotājus varot ārstēt iestādēs, kas izveidotas kaut iepriekšējā dienā. Šis iedzīvotājs aicinājis nodrošināt vienādus ārstniecības pakalpojumu sniegšanas apstākļus gan vietējiem, gan arī ārvalstniekiem, nešķirojot tos.

Valsts kanceleja šajā gadījumā ir lūgusi Veselības ministrijai izvērtēt šo situāciju un izvērtēt iespējas ārstniecības iestādēm saņemt darbības un sniegto pakalpojumu kvalitātes atbilstības apliecinājumu.

Kāds likumsargs vērsies Valsts kancelejā, paužot neapmierinātību par to, ka policistiem katru gadu ir jānodod izmēri apģērbam, kaut gan nav īsti saprotama šādas prasības lietderība, jo lielā izmēra apģērbu neesot. “Vairāk nekā piecus gadus strādāju policijā, bet neesmu ne reizi saņēmis pilnu apģērba komplektu. Rīgas kolēģi mūsu problēmas nesaprot, jo viņiem apģērbs ir pieejams visos izmēros, nereti tos no viņiem atpērkam,” klāstījis likumsargs. Tāpat viņš lūdz nodrošināt policistus ar asaru gāzi pietiekamā daudzumā, jo tā nepieciešama dienesta, ne personīgajām vajadzībām.

Valsts kanceleja šim likumsargam ir atbildējusi, ka premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) ir lūdzis Iekšlietu ministriju iesniegt valdībā informāciju par formastērpu un speciālo līdzekļu sadales kārtību Valsts policijā (VP), kā arī pārbaudīt un novērst iespējamo formastērpu un speciālo līdzekļu trūkumu VP teritoriālajās struktūrvienībās.

Kopumā pagājušajā gadā iniciatīvā “Mazināsim slogu kopā!” saņemti vairāk nekā 100 priekšlikumi. Ņemot vērā šos priekšlikumus, ir uzlabota arī pakalpojumu sniegšana un mazināta birokrātija.

Kā norāda Valsts kanceleja, ir sākts darbs pie tā, lai vecākiem bērns pēc piedzimšanas būtu jāreģistrē tikai vienā institūcijā pašreizējo četru vietā, no 2014.gada tiks ieviesta elektroniskā algas nodokļa grāmatiņa. Tāpat, pateicoties priekšlikumiem, panākts, ka publisko iepirkumu dalībniekiem vairs nebūs jāsniedz izziņas par nodokļu parādu neesamību, un ir izstrādāti grozījumi Publisko iepirkumu likumā, lai mazinātu birokrātisko slogu un iepirkumu process kļūtu pārredzamāks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+