×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
2. augusts, 2015
Drukāt

Valsts kancelejai sūdzas par nepārskatāmu VID mājaslapu (4)

EkrānšāviņšEkrānšāviņš

Kāds iedzīvotājs Valsts kancelejai vietnē “Mazāks slogs” sūdzējies par nepārskatāmu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapu.

Iesūtītajā ziņojumā teikts, ka VID mājaslapas struktūra esot pilnīgi nesaprotama, tajā ir grūti orientēties. Tikmēr citu institūciju mājaslapas esot krietni pārskatāmākas un tajās ir ērti atrast nepieciešamo informāciju.

Kā risinājums ir piedāvāts visām valsts pārvaldes iestādēm ieviest vienotu mājaslapas saturisko izkārtojumu, koncentrējoties uz ērtu kontaktinformācijas pieejamību.

Valsts kanceleja atbildējusi, ka tā sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju izstrādā koncepciju par optimālāko valsts pārvaldes iestāžu tīmekļvietņu pārvaldību. Tā paredz vienotu ietvaru valsts pārvaldes iestāžu tīmekļvietnēm, nosakot vienotus principus informācijas izkārtojumam mājaslapā. Mājaslapu izkārtojums būšot lietotājiem ērts un draudzīgs.

Pirmie pilotprojekti realizēti tikšot gan tikai 2017.gadā, jo projekts ir laikietilpīgs un tā izmaksas ir augstas. Tomēr līdz tam laikam valsts pārvaldes iestādes tiek aicinātas pilnveidot esošās mājaslapas un pielāgot tās lietotājam draudzīgā veidā, kā arī iespēju robežās tajās integrēt valsts pārvaldes iestāžu vienoto vizuālo identitāti.

Komentējot konkrēto gadījumu, sūdzības autoram tiek norādīts, ka VID patlaban strādā pie jaunas mājaslapas izveides, kurā tiks ievēroti minētie principi.

Kādam citam iedzīvotājam problēmas sagādājusi komunikācija ar Jūrmalas prokuratūru un policiju, kas dokumentus ne pieņem, ne nosūta elektroniskā formātā. Prokuratūrā iedzīvotājam norādīts, ka likums Jūrmalas pilsētas prokuratūrai nenosaka lēmumus nosūtīt elektroniski, e-dokumenta formātā, savukārt Valsts policija skaidroja, ka datorspeciālists, kurš tajā brīdī atradies atvaļinājumā, licis visus saņemtos e-dokumentus ignorēt.

Valsts kanceleja atbildējusi, ka šī informācija ir pārsūtīta Iekšlietu ministrijai ar lūgumu izvērtēt situāciju un sniegt skaidrojumu par atteikumu pieņemt un nosūtīt dokumentus elektronisko dokumentu formātā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Diemžēl ne jau VID mājslapa tāda vienīgā. Paskatieties uz Nacionālā veselības dienesta lapu – tāpat neko sakarīgi atrast nevar. Lielākā daļa valsts iestāžu mājaslapu ir pārbāztas ar nepārskatāmu un vienkāršajam lietotājam nevajadzīgu informāciju.

  2. kuri tik nevar policiju komandēt – datorspeciālisti, biezie, noziedznieki …
    Tikai kā “vienkāršajam” sagaidīt poliču palīdzību ?

  3. Ne jau tikai viņiem vien, daudzā “kompetencēm”. Jo mazāk lietotājs sapratīs, jo biežāk kļūdīsies, un tad varēs sodīt. VID ir soda iestāde

  4. kā bija gadus atpakaļ nu jau ir pat ļoti labi. bet fakts paliek fakts lapa taisita ne jau nu vienkāršam ikdienas lietotājam

Draugiem Facebook Twitter Google+