×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Valsts kancelejas direktore iesūdz tiesā advokātu Vonsoviču par goda un cieņas aizskaršanu

Foto - LETAFoto - LETA

Elita Dreimane.

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane 10. aprīlī iesniegusi tiesā prasību pret advokātu Romualdu Vonsoviču par goda un cieņas aizskārumu saistībā ar viņa pausto vēstulē Ministru prezidentei paustajiem apmelojumiem, informē Valsts kancelejā.

Valsts kancelejas direktore uzsver, ka jebkuri apgalvojumi par amatpersonām ir vērtējami nopietni, tādēļ šādus apgalvojumus izteikušai personai ir jāuzņemas atbildība par saviem izteikumiem. “Tāpēc Vonsoviča iesniegumu 8.aprīlī esmu pārsūtījusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam ar lūgumu veikt pārbaudi par Vonsoviča vēstulē minēto – viņa rīcībā esošo informāciju par shēmām, kuras tiek veidotas, lai no Latvijas valsts izkrāptu būtiskas, daudzu desmitu miljonu eiro mērāmas mantiskas vērtības – lai noskaidrotu, kādas valsts amatpersonas Vonsoviča minētajās shēmās ir iesaistītas. Tāpat pārbaudes ietvaros lūdzu izvērtēt arī paša Vonsoviča atbildību saistībā ar Krimināllikuma 315.pantā minēto iespējamo atbildību par neziņošanu,” izteikusies Dreimane.

Vonsoviča iesniegumā bez jau minētajiem apgalvojumiem tāpat esot pausta virkne nepatiesu, godu un cieņu aizskarošu ziņu attiecībā uz Dreimanes kā valsts amatpersonas profesionālo darbību, kas grauj 20 gadu ilgā darbā valsts pārvaldē gūto reputāciju. Valsts kancelejas direktore uzsver, ka vērsusies tiesā ar prasības pieteikumu par goda un cieņas aizskārumu. “Arī par visiem nākamajiem līdzīga rakstura nepatiesu, aizskarošu ziņu iesniegumiem vai publikācijām neklusēšu un vērsīšos tiesā.”

Tāpat Dreimane lūgusi arī Latvijas Zvērinātu advokātu padomei izvērtēt Vonsoviča darbības atbilstību zvērinātu advokātu profesionālās ētikas normām un advokatūras darbību reglamentējošiem normatīvajiem aktiem, iesniedzot apmelojoša satura iesniegumu Ministru prezidentei un uzdodot premjerei veikt antikonstitucionālas darbības.

Valsts kancelejas direktore izsaka nožēlu, ka tiek izmantotas “dažādas prettiesiskas un apmelojošas metodes”, lai panāktu viņas atstādināšanu no amata. “Šī situācija liek secināt par fundamentālām problēmām profesionālas un apolitiskas ierēdniecības pastāvēšanai un darbībai Latvijā,” min Dreimane.

Jau ziņots, ka Vonsovičs vēstulē premjerministrei raksta, ka viņu neapmierina Dreimanes sistemātiskā un ilgstoši apzinātā rīcība, kas, pēc viņa domām, grauj Latvijas valsts prestižu. Vēstulē, kas nopludināta sociālajos tīklos, advokāts pauž, ka šāda Valsts kancelejas direktores rīcība valstij var radīt nevēlamas sekas.

Nosodāma esot Dreimanes rīcība – atteikšanās doties uz Satversmes aizsardzības biroju (SAB), neskatoties uz to, ka birojs nosūtījis viņai četrus uzaicinājumus. “Šis fakts pats par sevi jau ir skandāls, nemaz nerunājot par to, ka tas vien ir pamats speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam liegšanai,” teikts advokāta vēstulē. Viņaprāt, atteikšanās ierasties SAB radot pārliecību, ka viņa ļoti labi apzinās iespējamo sarunas tematu, kā arī paredz sarunas iznākumu, bet vienlaikus vēlas publiskajā telpā radīt cīnītājas par demokrātiju tēlu.

Dreimanes motīvu neierasties SAB bez advokāta klātbūtnes Vonsovičs sauc par juridiski analfabētisku un norāda, ka viņas padotajiem juristiem būtu vajadzējis izskaidrot, ka aizstāvju palīdzība viņai patlaban nav paredzēta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+