×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

Valsts kancelejas direktore: Manas darbības izvērtēšana kļuvusi prettiesiska (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Turpinoties Valsts kancelejas direktores Elitas Dreimanes darbības izvērtēšanai, viņa uzaicināta uz Satversmes aizsardzības biroju (SAB). Dreimane uzskata, ka pašlaik viņas darbības izvērtēšanas process ir kļuvis prettiesisks un neobjektīvs, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Pašlaik Dreimanes darbības vērtēšana ir ieilgusi, un, kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, politikas kuluāros jau runā, ka, visticamāk, viņa zaudēšot vietu Valsts kancelejas vadībā.

Dreimane atzina, ka viņas izvērtēšanas komisijas vadītājs, Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets viņu ir informējis, ka no SAB saņemta informācija, kas kļuvusi par iemeslu vērtēšanas procesa atlikšanai uz nenoteiktu laiku. Dreimane ir neizpratnē par šādu situāciju, jo komisijas locekļu “vidējais aritmētiskais” vērtējums viņas darbībai esot “ļoti labi”.

Tagad Dreimanei būšot jādodas uz SAB, lai tur iepazītos ar šīs iestādes Mežvietam sūtītās vēstules saturu.

Viena no SAB funkcijām ir pielaižu izsniegšana darbam ar valsts noslēpumu. Dreimanei pirmās kategorijas speciālā atļauja pieejai valsts noslēpuma objektiem esot vairāk nekā 14 gadus. Speciālās atļaujas izsniedz uz noteiktu termiņu, bet ne ilgāku par pieciem gadiem. Dreimane nesen izplatīja paziņojumu, kurā pauda viedokli, ka kārtība, kādā Latvijā piešķir pielaidi valsts noslēpumam, neatbilst Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas prasībām, turklāt neesot noteikti nekādi kritēriji, pēc kuriem tiek izvērtēta pielaide valsts noslēpumam. Šāda paziņojuma izplatīšana politikas kuluāros radīja runas, ka Dreimanei pašai radušās problēmas ar pielaidi valsts noslēpumam.

“Lai arī esmu vērsusies Drošības policijā ar lūgumu ļaut iepazīties ar vēstulē minēto informāciju un argumentiem, kas ir manas tiesības, līdz pat šim brīdim neesmu to saņēmusi,” norāda Dreimane. Ar minētās vēstules saturu viņa varēšot iepazīties tikai SAB telpās, kur viņa nevarēšot ņemt līdzi savu advokātu, ko Dreimane uzskata par rupju cilvēktiesību pārkāpumu.

Dreimanei radies priekšstats, ka izvērtēšanas komisijai neesot svarīgi nedz viņas sasniegtie mērķi VK vadībā, nedz paveiktie darbi, jo visu nosakot SAB. “Lai gan SAB pārstāvis nav iekļauts komisijas sastāvā, tomēr tas “spēlē pirmo vijoli” manā vērtēšanas procesā,” pauž valsts pirmā ierēdne, pēc kuras vārdiem, uz viņu kā iestādes vadītāju tiekot izdarīts spiediens, kā arī pārkāptas viņas gan cilvēka, gan arī ierēdnes tiesības.
Pagaidām vēl nav zināms datums, kad Dreimane varētu ierasties SAB – tas patlaban tiekot saskaņots.

Lai gan nākamā novērtēšanas komisijas sēde bija plānota rīt, tā ir atlikta, jo saņemta informācija, ka bez SAB apmeklējuma klātienē un pārrunām Dreimanes novērtēšana neturpināsies.

Jau ziņots, ka gada sākumā tika izveidota komisija Dreimanes darba novērtēšanai, tomēr pēc pirmās reizes galīgais atzinums netika sniegts. Ministru prezidente Straujuma skaidroja, ka ir saņemta papildu informācija, ko nepieciešams izvērtēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lasot katru dienu Dreimanes kārtējo viedokli un kārtējās jaunās pretenzijas pret savas personas “šausmīgo aizskārumu”, izskatās, viņa nedara savu tiešo darbu, bet nodarbojas ar kaut ko citu. Tik tiesiski aizskarta, kad vienkārši jāaiziet uz SAB!?
    Lielummānija šai sievietei, kura ir ierēdne, kurai vienkārši jānodrošina valdības darnbs, un viss. Izceļ sevi, nomelno citas institūcijas, un to sāk darīt pēc 10 VK nostrādātiem gadiem tieši tad, kad pašai, iespējams, vairs nepiešķirs augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam. Lai turpina strādāt, ja vēlas un spēj, kam MK dienas kārtības veidošanai vajadzīga augstākā līmeņa pielaide valsts noslēpumam! Ko viņa te trako par cilvēktiesību pārkāpumiem ? Vot, pelēkie kardināli, iertēdni!

  2. ir gan tā Dreimane gudra ! Atbildēt

    Varbūt laiks savas gudrības izmantot citā amatā?

Draugiem Facebook Twitter Google+