×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. jūlijs, 2012
Drukāt

Valsts kontrole gatavos iesniegumu ģenerālprokuroram par Dienvidu tilta lietu

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts kontrole plāno tuvākajā laikā sagatavot iesniegumu ģenerālprokuroram, lūdzot izvērtēt lēmumu par krimināllietas izbeigšanu Dienvidu tilta lietā. Valsts kontroliere Ingūna Sudraba aģentūrai LETA pavēstīja, ka vispirms iepazīsies ar pieņemto lēmumu un tuvākajā laikā gatavos vēl vienu iesniegumu ģenerālprokuroram ar lūgumu izvērtēt, vai ir pamats atcelt lēmumu par krimināllietas izbeigšanu Dienvidu tilta lietā.

“Mēs uzskatām, ka ir pamats izvirzīt apsūdzību. Ir izdarīts noziegums,” sacīja Sudraba, piebilstot, ka viņasprāt, nebija pamata izbeigt lietu.

Visticamāk, Valsts kontrole iesniegumu sagatavos tuvāko divu nedēļu laikā, jo jauna iesnieguma rakstīšana prasa rūpīgu argumentu analīzi, skaidroja valsts kontroliere.

Ģenerālprokuratūra nav konstatējusi pārkāpumus Valsts policijas (VP) lēmumā par Dienvidu tilta kriminālprocesa izbeigšanu, līdz ar to nav pamata šo lēmumu atcelt. Kā aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses pārstāve Aiga Šēnberga, 13.aprīlī VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) izmeklētājs izbeidza kriminālprocesu par iespējamiem pārkāpumiem Dienvidu tilta būvniecībā.

23.maijā valsts kontroliere Inguna Sudraba minēto lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu pārsūdzēja Ģenerālprokuratūrā. Tomēr, ņemot vērā valsts kontrolieres sūdzībā minētos argumentus un izvērtējot policijas izmeklētāja lēmuma likumību un pamatotību, Ģenerālprokuratūras nodaļas prokurore nekonstatēja pamatu šī lēmuma atcelšanai, aģentūrai LETA pastāstīja Šēnberga.

Šā gada 13.aprīlī VP GKrPP ENAP izbeidza 2009.gada aprīlī sākto kriminālprocesu Dienvidu tilta būvniecības lietā. Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) pēc šīs informācijas publiskošanas aicināja valsts kontrolieri pārsūdzēt šo lēmumu. Sudraba tā arī izdarīja.

Kā aģentūrai LETA toreiz pastāstīja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā inspektore Sintija Virse, kriminālprocess bija sākts pēc Krimināllikuma 317.panta 1.daļas – par dienesta pilnvaru pārsniegšanu. Izmeklēšanas gaitā ENAP vērtēja lēmuma būvniecības uzsākšanas faktu, finansējuma piešķišanu un līguma nosacījumus, kā tika pieņemti lēmumi.

Rezultātā ENAP izmeklētāji neguva apstiprinājumu tam, ka iesaistīto amatpersonu darbībās ir noziedzīga nodarījuma sastāvs. Līdz ar to šā gada aprīlī kriminālprocess tika izbeigts, paskaidroja Virse.

Kriminālprocess tika sākts 2009.gada aprīlī, kad Valsts kontrole iesniedza Ģenerālprokuratūrā materiālus par iespējamiem tiesību normu pārkāpumiem Rīgas pašvaldībā, veicot Dienvidu tilta būvniecības projekta iepirkumu organizēšanu, finansējuma piesaistīšanu un būvniecību laika posmā no 2002.gada 1.janvāra līdz 2008.gada 30.septembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+