×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. marts, 2015
Drukāt

Valsts kontrole iesaka “paraugprāvu” (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Tiks rosināta plaša diskusija par iespējām Valsts kontrolei (VK) īpašā procesā piedzīt valstij nodarītos zaudējumus. Tā tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu vakar teica valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Pārliecība par šādas iespējas nepieciešamību viņai radusies, secinot, cik ilgs laiks paiet no pārkāpuma konstatēšanas līdz sodam par to. Iepazīstoties ar līdzīgi iedibināto kārtību Francijā un Itālijā, kā arī izpētot, kā šī sistēma darbojās starpkaru periodā Latvijā, valsts kontroliere uz terminētu laika posmu cer to ieviest arī tagad, tik ilgi, kamēr sodīšana ierastajā ceļā sāktu noritēt straujāk. Viņa arī norādīja, ka rosinās plašu diskusiju par to, kā tieši šai sistēmai darboties. Izklāstot VK darbu, Krūmiņa informēja, ka no 500 līdz 600 ieteikumiem, ko VK ik gadus sniedz iestādēm, tiek ieviesti aptuveni 80%. Tomēr viņa norādīja, ka nākotnē vēlas, lai katrs ieguldītais eiro revīzijas procesā nestu vismaz piecus eiro kā papildus iegūtus vai ietaupītus līdzekļus, ja ieteikums tiek ieviests.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Izskatās, ka šī kontroliere arī sāk taisīt sev tēlu. Šķiet, nepaies ilgs laiks, kad arī šī cirtīs augšā jaunu partiju. Kādu “Ar aknām Latvijā” vai “Nabassaite ar sirdsapziņu”.

 2. Paraugprāvu obligāti – pŗāvu, kur Bērziņu tiesās par EU līdzekļu izmantošanu privātām vajadzībām. 🙂 ; Lembergu – par valsts apzagšanu un nomelnošanu. bet Svēto Pravoslavno Jaunavu Sudrabu Ingūnu – nosūtīs pa taisno uz Novodevičji Maskavā.

 3. lai uztaisa sev prāvu arī, par glaunajiem apartamentiem

 4. Izskatās ka tiek iets iepriekšējās vadības pēdās!
  Skaļi atklājumi….liela publicitāte…un beigās liekas ka līdz Tiesai nonāk tikai “visklusākās”lietas,kurās nav atklāti miljoniem vērti pārkāpumi.
  Tā turpināt un jāpriecājas ka ir institūcija kurā var saņemt algu par savu paveikto darbu.
  Vai tas ir rezultatīvs jāspriež sabiedrībai kuru tas skar.
  Ierindas cilvēkiem ne “silts” ne “auksts” ….un vienīgi paliek skumji ka ir tik lielas algas un iespējams ka atdeve pilnīgi neadekvāta algām

 5. Milzīgas algas un no dzīves atrautas revīzijas. Ja VK revīzijas akti būtu pāsrsūdzami tiesā un izskatīti pēc būtības, maz kas no tiem paliktu spēkā. Viegli ir zīmēties, ja nevienam nav tiesības atbildēt (apstrīdēt tiesā). Tgad nu piedzīšot. Interesanti, vai piedzenot “vainīgajiem” būs tiesības uz aizstāvību un lietas izskatīšanu pēc būtības? Vai viss notiks bezstrīdus kārtībā, jo “dievu” lēmumus nedrīkst apšaubīt.

 6. Jauki,pa;nemat revizijas atzinumu par austrumu slimnīcu un uztaisiet! kā nav kauna nemitīgi prasīt naudu,ja katru gadu joprojām tiek šķērdēti milijoni!

 7. Tad jau lai Valsts kontrole ceļ prasību tiesā. Būs interesanti. Līdz šim gadu desmitiem lietas sūtītas Prokuratūrai un tur arī viss palicis. Pieķerti daudzi un mierīgi turpina dzīvoties augstos amatos. Paliek tikai zaudējumi.

 8. Nedomāju ,ka viņai ļaus ilgi strādāt,ja tik aktīvi gribēs darboties.

  • ļaus, jo tā ir viltus trauksme, lielās zivis tāpat neaiztiks. Nav jau Jarinovska, pēc ģīmja redzams, kas par cilvēku

 9. Kamēr valstī valdīs NAUDAS vara, ko tur savās rokās tur Latvijā zināmie oligarhi, nemainīsies NEKAS! Tad jau arī Krievijā kaut kas mainītos!

Draugiem Facebook Twitter Google+