×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. novembris, 2014
Drukāt

Valsts kontrole nobažījusies par VARAM atbalstu pārkāpumiem pašvaldībās (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Valsts kontrole (VK) nobažījusies par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbalstu pārkāpumiem pašvaldībās, informēja VK birojā.

Neuzskaitīti vai nepareizi iegrāmatoti finanšu līdzekļi, nereģistrētas biļetes, norēķini skaidrā naudā bez attaisnojuma dokumentiem un citi līdzīgi pārkāpumi VARAM skatījumā kļuvuši par “grāmatvedības uzskaites neprecizitātēm”, publiskajā telpā paudusi ministrijas ierēdne, kas atbild par reģionālās attīstības jautājumiem.

“Ministrija nav ieraudzījusi “nevienu pamatojumu melnajām kasēm”. Varbūt tās izpratnē šis vārdu savienojums asociējas tikai ar tumšiem kambariem un slepenu sačukstēšanos, pārcilājot noziedzīgi iegūtas naudas maisus? Valsts kontroles skatījumā jebkurš neizsekojams un nelikumīgs darījums ar nodokļu maksātāju naudu, un jo īpaši neizsekojama un nekontrolēta rīcība ar skaidru naudu, ir pelnījis šo apzīmējumu,” norādīts VK paziņojumā medijiem.

VK kontrole vēlas zināt, vai VARAM valsts sekretāra vietnieces reģionālās attīstības jautājumos Ilonas Raugzes teiktais medijos nozīmē, ka jaunā valdība plāno revidēt likumu piemērošanas praksi, atļaujot pašvaldībām ignorēt tās normas, kuru ievērošana tiek paģērēta gan no valsts, gan privātajām organizācijām un kapitālsabiedrībām.

VK arī pauduši cerību, ka VARAM ierēdnes atziņas ir tikai viņas pašas neizpratnes par labu pārvaldību un likumu ievērošanu auglis un ka minētais nav ministrijas oficiālais viedoklis. Pretējā gadījumā VK būšot jāpārskata savs līdz šim salīdzinoši pozitīvais vērtējums par VARAM darbību VK ieteikumu ieviešanā un jāizvērtē nepieciešamība klasificēt minētās nozares pārvaldību kā augsta riska jomu.

VK atzinusi, ka tiesiskais nihilisms saistībā ar VK revīzijām gan ir vērojams tikai VARAM. Cita valsts institūcija – Valsts ieņēmumu dienests (VID) -, pēc VK revīzijas, veicot savā kompetencē esošas pārbaudes, ir atzinusi, ka nav iespējams gūt priekšstatu par ieņēmumiem no pakalpojumiem, ko sniedz Līgatnes novada dome – nav skaidrības par naudas kustību no kases aparāta uz galveno kasi, darījumi nav iekļauti PVN deklarācijās un grāmatvedība nav kārtota tā, lai varētu gūt skaidru priekšstatu par finansiālo stāvokli, konstatēt katra saimnieciskā darījuma sākumu un izsekot tā norisei.

VID norādījis, ka novada domes priekšsēdētāja izdarītais pārkāpums ir būtisks valsts un sabiedrības interešu aizskārums, tāpēc viņam piemērots administratīvs sods. Savukārt saistībā ar VK konstatēto Līgatnes novada tūrisma informācijas centrā, 27.oktobrī ir uzsākts kriminālprocess. Arī pārējās revidētajās pašvaldībās atklāto pārkāpumu sekas turpina izvērtēt VID.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. lasu varam tekstu un tur skaidri teikts ka trūkumus un pārkāpumus pašvaldibas novērsīs. ne vārda ka tos varam tagad atbalsta. varam tik protestēja pret klaju VK melošanu medijos, lai iegūtu publicitāti. pie tam melošana tiešām bija rupja un loģiski domājošie uzreiz redzama, bet tantu laukos noteikti izdevās apmānit.
    lai vk pieturas pie faktiem un grāmatvedibas neviss klaji melo kāda uzdevumā un lien politikā

Draugiem Facebook Twitter Google+