×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
2. oktobris, 2014
Drukāt

Valsts kontrole pašvaldībās atklāj būtiskus pārkāpumus, tostarp melnās kases (1)

LETALETA

Valsts kontrole revīzijās pašvaldībās atklājusi būtiskus pārkāpumus, tostarp melnās kases, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

“Ir labās un ne tik labās ziņas un arī sliktās ziņas,” teica Krūmiņa, komentējot kontroles revīzijas secinājumus.

Viņa norādīja, ka resursu uzskaite valsts iestādēs ir būtiski uzlabojusies. “Tas ir liels darbs, kas izdarīts, jo tikai nesenā pagātnē šajā jomā bija būtiskas neatbilstības un bija miljoniem neuzskatītu aktīvu,” teica valsts kontroliere. Viņa uzsvēra, ka valsts iestādēm ir jāturpina darbs pie efektivitātes un lietderības jautājumu risināšanas.

Savukārt pašvaldībās Valsts kontrole ir atklājusi būtiskus pārkāpumus. “Sliktā ziņa ir tā, ka pārbaužu apjoma palielināšana pašvaldībās, mums ļāvusi ieraudzīt ļoti būtiskus pārkāpumus tur. Minēšu vienu piemēru – mēs atklājām pat tādus veidojumus, kurus var nosaukt par melno kasi. Pārbaudot pašvaldības, no izlasē iekļautajām sešām pašvaldībām, mēs piecās konstatējām, ka tiek piekopta naudas līdzekļu iekasēšana, neizsniedzot Valsts ieņēmumu dienestā reģistrētus maksājuma apliecinošus dokumentus. Ir vērojama pat tāda jaunrade, ka šie it kā apliecinošie dokumenti tiek pašu radīti un uzzīmēti. Līdz ar to nav izsekojams ne šo iekasēto līdzekļu apjoms, ne arī izlietojums,” teica Krūmiņa.

Plašākus komentārus par atklātajiem pārkāpumiem Valsts kontroles pārstāvji sniegs ceturtdien preses konferencē.

Valsts kontrole ir neatkarīga institūcija, kas ir pakļauta vienīgi likumam un darbojas sabiedrības interesēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas par murgu,vispirms dod kaut kādu ziņu bez.jebkādas nopietnas informācijas,veicina baumu rašanos,beigās atsaucas uz preses konforenci.Tad jau varēja to visu atlikt uz to konforenci un izdarit jēdzīgu ziņojumu.Vakarpusē uzbrauks kādai partijai,pienāks rītdiena,kad nekāda reklāma nav atļauta un partijas reitings daļēji sačakarēts.

Draugiem Facebook Twitter Google+